Görüş ve Öneriler

Fazıl Say - Truva Sonatı

Etkinlik Yeri: Sabancı Kültür Merkezi


  • 123

  • 21 Ekim 2018 Pazar 19:00 - 21 Ekim 2018 Pazar 22:59

  • Karabaş Mahallesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cd. No:78, 41040 İzmit/Kocaeli, Turkey

  • 0 Kişi Katılıyor

Detaylar

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist ve Fazıl Say; bir resital ile İzmit’te sanatseverlerle buluşacak. 21 Ekim 2018 tarihinde İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde , Say yeni eserlerinden biri olan Truva Sonatı’nı da yorumlayacak.

Çanakkale Belediyesi'nin Truva Yılı kapsamında sipariş ettiği ve dünyadaki ilk seslendirilişi Ağustos ayında Çanakkale'de gerçekleştirilen Truva Sonatı; 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatı... 

“Truva Sonatı” bölüm başlıkları şöyle; “Ozan anlatıyor, Homeros “, “Ege rüzgarları “,“Troya kahramanları”, “Sparta”, “Helen”, “Troya”, “Aşil”, “Savaş”, “Truva atı” ve “ Sonsöz”Say'ın etkileyici ve güçlü piyanosuyla izleyicinin karşısında olacağı gecede sanatçı Truva Sonatı’nın yanı sıra ; ünlü bestecilerin eserlerini de yorumlayacak. 


  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM