Görüş ve Öneriler
İLANLAR

Hamlet

Açıklama

"Oyunumuz zamansız ve mekansız bir yerde yani her yerde geçiyor" demeyi isterdim. "Oyunumuzun karakterleri dünyanın her yerinde karşınıza çıkabilir" gibi bir klişeyi de kullanmak isterdim. Maalesef, oyunumuz bu zamanda bu mekanda ve tanıdığınız karakterlerle ilerliyor. Bu cümleyi, bu kadar açıkça söylemek biraz tuhaf geldi bana. Biz tiyatrocuların pek adeti değildir böyle açık açık söylemek ama yaşadığımız zamanda artık alt metinler pek itibar görmüyor. Yüzeysellik, kabalık, kabadayılık prim yapıyor. Düşündüm ki artık herşeyi açık açık söylemek gerek çünkü çok anlama gelen bir şey, artık pek bir anlama gelmiyor.
Değişen dünyada, değişmek istemeyen birinin başına neler gelir? Üstelik o biri, o dünyayı eski haline çevirmek istiyorsa. "Çığrından çıkmış bir zaman bu" sakın düzeltmeye çalışmayın. Dokunursanız, yanarsınız.
Aslında izleyeceğiniz oyun "Hamlet" değil. Bizim "Hamlet"i kullanarak size söylemek istediklerimiz izleyeceksiniz."Hamlet"i yazmak istediğimiz şey için, kalem olarak kullandık. umarım kalemi güzel tutmuşuzdur ve umarım okunaklı yazmışızdır... İyi okumalar...

İletisim: 0533 744 68 49

Kullanıcı yorumları

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..
Özellikler
KATILIM ÜCRETİ
15 TL
ETKİNLİK TÜRÜ
Tiyatro
KONTENJAN
999
BAŞLANGIÇ
  • 11 Ocak 2018
  • 20:00
BİTİŞ
  • 11 Ocak 2018
  • 21:15
Adres Bilgileri
Etkinlik Adresi
50.yıl cumhuriyet ilköğretim okulu karşısı izmit kocaeli, 41200 İzmit

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM