Görüş ve Öneriler

İstanbul Arabesk Project & Zımba

Etkinlik Yeri: Hayal Kahvesi


  • 45

  • 08 Aralık 2018 Cumartesi 22:00 -

  • Ovacık Mahallesi, Adapazarı İzmit Yolu No:36, 41140 Çayırköy Köyü/Başiskele/Kocaeli, Turkey

  • 0 Kişi Katılıyor

Detaylar

Arabesk eserleri rock altyapılar, arabesk vokaller ve doğu vurmalıları kullanarak yorumlayan, İstanbul Arabesque Project, kendi bestelerini de arabesk ögelere bağlı kalarak yapıyor.

Grup 4 albüm ve 2 single yapmıştır. IAP konserlerinde Bergen’den Kamuran Akkor’a, Müslüm Gürses'ten İbrahim Tatlıses’e pek çok arabesk duayeninin eserlerini seslendiren grup, kendisini izlemeye gelen müzikseverlere arabeskin kederli değil, keyifli ve eğlenceli yönünü göstermeyi vaad ediyor. IAP Başta Türkiye olmak üzere Brüksel'den Sydney'e Hamburg'dan Girne'ye dünyanın ve Avrupanın pek çok yerinde de konserler verdi Tamamı TRT denetiminden geçen tek arabesk albüme imza atmış olan İstanbul Arabesque Project, yaptığı müziği “safkan arabesk” olarak nitelendiriyor. 

Grubun davulcusu, prodüktörü ve söz yazarı olan Barbaros Akbulut tarafından temeli atılan İstanbul Arabesque Project’in diğer üyeleri, grubun gitaristi Serkan Öngel, bass gitaristi ve vokalisti Göktuğ Varyozdöken'dir.


  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM