Görüş ve Öneriler

Portakal Çiçeği Festivali


  • 421

  • 06 Nisan 2018 Cuma 20:00 - 08 Nisan 2018 Pazar 23:30

  • 0 Kişi Katılıyor

Detaylar

TUR PROGRAMI
1. GÜN: KOCAELİ’NDEN HAREKET, 

Değerli misafirlerimiz, 20.00 Kocaeli Perşembe Pazar alanı önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN: TARSUS – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – KLEOPATRA KAPISI – KIRK KAŞIK BEDESTENİ – PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI

Değerli misafirlerimiz, araç içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden, Tarsus’a hareket ediyoruz. Yolda alacağımız serbest kahvaltısının ardından Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilenYemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasın da merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimiz ardından hep beraber, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, Konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekecek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Festival sonrası akşam yemeği ve Adana’da bulunan otelimize yerleşiyoruz..

3. GÜN: ADANA – TAŞKÖPRÜ - SABANCI CAMİİ – ULU CAMİİ – BÜYÜK SAAT KULESİ – SEYHAN BARAJ GÖLÜ

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana şehir turumuza başlıyoruz. Adana’da gezimizde eski Adana’yı gördükten sonra, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazan oğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, Seyhan Baraj Gölü kenarına gidiyoruz. Burada, çay – kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Kocaeli’ne hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktaya bırakarak bir başka Sedna Turizm seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

FİYATA DÂHİL HİZMETLER
• 1 Gece yarım pansiyon konaklama 
• Lüks otobüsler ile ulaşım
• Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri 
• Araç içi İkramları 
• Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı 
• Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYANLAR
• Tüm Öğlen Yemekleri
• Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
• Tüm Özel Harcamalar 
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 

Tüm Kredi kartlarına vade farksız TAKSİT seçeneği 

3 - 6 - 9 taksit seçenekleriyle 

Uçak + Transfer ulaşımlı kişi başı tur bedeli : Sorunuz ...

EK BİLGİLER
Tek kişi Konaklama Farkı: 100 TL'dir.
3,10 Yaş ailesi ile birlikte konaklamak suretiyle %30 indirimlidir.
Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
Araç içerisindeki koltuk düzeni, tur kayıt ödemesi sırasına göre yapılmaktadır.
www.muzekart.com adresinden müzekartlarınızı çıkartmanız gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim

İsmail Malkoçoğlu
0546 830 94 80 

Ofis Tel: 0262 323 88 12


  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM