Kocaeli Burada Siz Neredesiniz?
Ana Sayfa
Kocaeli Rehberi
Firma Rehberi
Net Rehber
Sinema (Vizyon)
Oyun Salonu
Seri ilanlar

Ana Sayfa

Film Arşivi

Sinema Anket
Son yıllarda yapılan filmler geleceği yansıtıyor mu?
 evet  
 hayır  

Önceki Anketler

Sinema Linkler
Beyazperde.com
Sinema.com
'Hükümet Kadın' Filmine Mardin'de Gala
'Hükümet Kadın' Filmine Mardin'de Gala
Başrollerini Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'ın paylaştığı 'Hükümet Kadın' adlı filmin galası Mardin Mova Park Alışveriş Merkezi'nde yapıldı. Türkiye'de yaşanan barış görüşmelerini değerlendiren sanatçı Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat, barış sürecine çok umutlandıklarını, bunun, herkesin istediği tek şey olduğunu ifade ettiler.

Başrollerini Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'ın paylaştığı 'Hükümet Kadın' adlı filmin galası Mova Park Alışveriş Merkezi'nde yapıldı. Galaya Mardinlilerin ilgilisi yoğun olurken, filmin başrol oyuncusu Demet Akbağ, sinema salonunun girişinde çiçeklerle karşılandı. Programa; İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin Milletvekili Abdurrahman Akdağ, Mardin Valisi Turhan Ayvaz katıldı.

Gala öncesi basın mensuplarını sorularını cevaplayan Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat barış için umutlu olduklarını ifade ettiler. Film hakkında konuşan Sanatçı Akbağ, şöyle dedi: 'Bugün bu filmde oynayan birçok sanatçımız burada galaya katıldı. Bu şehrin filmini bu şehirde seyretmek kadar güzel ve doğal bir şey yok. Sayın bakanımız da galaya katıldı. Bizleri sevindirdi. Güzel bir film oldu. İstanbul'da ve Ankara'da filmimizle ilgili çok güzel şeyler duyduk. Çok güzel film, salonlar dolu, bence Mardin halkını bizim kadar sevindirecek bir haber. Barış sürecine çok umutlandık, bence artık bu herkesin tek istediği tek şey barış ve şehre daha büyük bir huzurun hakim olması, çünkü geldiğimizde de birazcık turizmin yavaş yavaş gerilediğini görmüştük ve çok üzmüştü bizi, halk bundan çok şikayetçiydi, herkes bir kabuğuna çekilmişti. Ama ben bu kez çok umutluyum. Bence yöreyi en güzel ortaya koyan 1957 yılında Güneydoğu'da bir kadının belediye başkanı oluşu, zaten yörenin öneminin bir kere daha artırıyor.'

Sanatçı Sermiyan Midyat ise barışa bir nebze de katkı sunmanın gurur verici olduğunu belirterek, filmle ilgili zaten politika yapmamak için sanat yaptıklarını söyledi. Filmin aslında barış sürecini anlatan bir hikaye olduğunu ifade eden Midyat, 'Bütün emeğimiz, hayata bakış açımız, o politikayı anlatan bir film değiliz. Tamamen eğlenceyi, şamatayı ve o kardeşliği anlatan bir filmdir. Barış süreci olağanüstü ve umutlandırıcıdır. Bizlerin de bir nebze tuzu olsa bu çorbada, onur, gurur duyarız. Ben de bir Mardin Midyatlı olarak bundan daha da çok gurur duyarım. Umarım başladığı gibi yükselerek devam eder. Babaannemin hikayesi ile yola çıkarak böyle bir filmi çevirdik. Bölgede ilk ve en anlamlı gala oldu. Filmde 2 bine yakın Mardinli oynadı. Mardinli, Midyatlılar oynadı. Mardin'de eş dost herkes kapılarını bize açtı.' şeklinde konuştu

Galaya katılan vatandaşlar ise filmin Mardin'de çekilmesi ve galanın burada yapılmasının kendilerini sevindirdiğini ifade ettiler.

Kaynak: intersinema
Eklenme tarihi: 04.02.2013
Sihirbazlık Okulunda Bir Türk
En Güzeli
Yenilmezler: Ultron Çağı
Kod Adı: U.N.C.L.E.
American Ultra
Kaçış Yok
Yarının Dünyası (Tomorrowland)
O.H.A: Oflu Hoca'yı Aramak
kocaeli burada - Siz Neredesiniz?™ - Tüm Hakları Saklıdır. ©
E-Mail - Yasal Uyarı - Gizlilik İlkeleri - Reklam - İletişim
Tasarım & Programlama: Best Teknoloji