Görüş ve Öneriler

1 Ayda 1 milyon yolcu rekoru

kocaeliburada.com / Güncel - 05 Kasım 2018

  0

1 Ayda 1 milyon yolcu rekoru

Akçaray bir ayda 1 milyon yolcu taşıdı.


Kocaeli'de vatandaşlar tarafından ulaşımda büyük ilgi gören Akçaray tramvay hattı, bir ayda 1 milyon yolcu taşıyarak rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli’nin ulaşımına kazandırılan UlaşımPark A.Ş. tarafından işletilen Akçaray, rekorlar kırmaya devam ediyor. 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren İzmit ilçesinde seferlerine devam eden Akçaray, rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir ayda toplam 1 milyon yolcu taşıdı. Son kırdığı rekorla nüfusu 1 milyon 883 bin 270 olan Kocaeli’nin yarısından fazlasını bir ayda taşıyan Akçaray tramvay hattı, halkın sevgisini kazandığını gösterdi. 

Günlük kullanımda vatandaşların sıkça tercih ettikleri Akçaray tramvay hattına 4 yeni istasyon daha yapılacak. 2.2 kilometre uzunluğundaki hatta, istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 kilometrelik mevcut tramvay hattına 5 kilometrelik tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 kilometreye çıkartılacak.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM