Görüş ve Öneriler

20 bin çocuk Sepaş Enerji ile enerji yolculuğuna çıktı

Burcu BAŞKIR / Güncel - 24 Mayıs 2018

  0

20 bin çocuk Sepaş Enerji ile enerji yolculuğuna çıktı


Sepaş Enerji tarafından İstanbul’da açılan Sepaş Enerji Elektrik Merkezi, açıldığı günden bu yana 20 bini aşkın çocuk tarafından ziyaret edildi.


Sepaş Enerji, İstanbul’da bulunan bir AVM’de açtığı Sepaş Enerji Elektrik Merkezi ile 20 bin aşkın çocuğu enerji yolculuğuna çıkardı. 20 bin çocuk Enerji Tasarruf Uzmanı olurken, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan enerjinin ne olduğunu, hangi alanlarda kullanıldığını, önemini ve enerji tasarrufu hakkında püf noktaları öğrendi. Enerjinin üretiminden kullanıcılara kadar olan yolcuğunu görme fırsatı elde eden çocuklar, aynı zamanda karbon ayak izi hakkında bilgi alıp, elektriğin şehre nasıl dağıtıldığını da gözlemledi.

“Sepaş Enerji minik Youtuber’ını arıyor” yarışmasının kazananı olan 9 yaşındaki Sude Erçit de Youtube yolculuğunun ilk videosunu Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde çekti. Sude Erçit’in “ Enerji Uzmanı Oldum” isimli videosu 50 binin üzerinde kişi tarafından izlendi. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM