Görüş ve Öneriler

2018’İN EN BEĞENİLEN PC OYUNLARI

Başak GÜL  

Pazarlama Analisti

Kimdir?


Kasım 2018

  0

2018’İN EN BEĞENİLEN PC OYUNLARI

2018 yılının sonuna doğru yaklaşırken, geriye dönüp baktığımızda aslında ne kadar dolu bir yıl olduğunu görebiliriz.Oyunların kalitesi elbette tartışılabilir, ayrıca listede olmayan çok iyi oyunlar da mevcut. Biz sizler için hem en çok oynanan hem de en çok beğenilen oyunları derledik ve sunduk. 


1.The Witcher: Wild Hunt


The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika'da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa'da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur. Oyun 19 Mayıs 2015'te yayınlanmıştır.


2.Far Cry 5


Crysis'ten devraldığı Far Cry serisini her bir oyun ile geliştirmeye devam eden Ubisoft, yeni oyunda bizi Amerika topraklarına götürüyor. Hristiyan bir tarikatın, halkı yönettiği oyunda oldukça ilginç bir senaryo ile karşılaşıyoruz. Yıllardan beri seri haline gelen ve her zaman büyük ses getiren Far Cry, son yapımı ile kendisini biraz daha farklı bir konuma getirdi. Far Cry 5 günümüz Amerikasında geçiyor ve ırk çatışması gibi gerçek dünya sorunlarını gözler önüne seriyor.


3.Shadow of Tomb Raider


Tomb Raider serisine sil baştan çeken Square Enix, ilk oyun ile büyük beğeni toplamıştı. İkinci oyun ile biraz bocalayan Square Enix, yeni Tomb Raider oyunu ile muhteşem bir geri dönüş yaptı. 14 Eylül 2018 tarihinde PC ve konsollara çıkan yeni Tomb Raider oyunu grafikleri ile adeta görsel şölen yapıyor.


4.Assassin’s Creed Odyssey


Origins ile değişim sürecine giren seri, E3’te tanıtılan Odyssey ile çok daha dikkat çekici bir hal aldı. Antik Yunan dönemini konu alan yeni oyun, görselliği ve renk paleti ile göz dolduruyor. Oynanış mekanikleri serinin geleneklerini sürdürse de artık bir suikastçı değil, daha çok savaşçı rolündeyiz. Kadın (Kassandra) ya da erkek (Alexios) karakter seçerek oynayabileceğimiz oyunun seriye kattığı en büyük yenilikse diyalog sistemi.


5.Red Dead Redemption 2


Rockstar Games'in en büyük markalarından bir tanesi olan Red Dead serisinin yeni oyunu, Redemption hikayesinin öncesini anlatmak için geldi. Red Dead Redemption 2'de, GTA'ya benzer soygun oyunları ve büyük bir açık dünya var. Fragmanlarıyla beraber beklenti dozajını oldukça yükselten oyun, 2018'in en iyi oyunu olmaya aday konuldu.


6.League of Legends


League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients haritasını tasarlayan Steve Feak'dir. Tartışmasız günümüzde en çok oynanan ve sevilen oyunlardan biridir.


7.Counter-Strike:Global Offensive


Counter-Strike tarihteki en popüler çevrim içi takım oyunudur. Son on yıldır hala kendi türünün en iyi ve eğlenceli oyunu, en iyi senaryoya sahip, ve oyuncuların fare kullanma becerilerini gösterebilecekleri en iyi yer.

Counter-Strike bir dizi amacı gerçekleştirmek için iki takımın karşı karşıya geldiği bir oyundur. Bu iki takım teröristlere ve anti-terörist takımlara ayrılırlar, ve bombaları yerleştirmek ya da aktivasyonunu bozmak için birbirlerine karşı savaşırlar, ya da sırasıyla rehineleri ellerinde tutup serbest bırakırlar. 


8.PUBG


Arma 3 oyunu için bir mod olarak başladı ve daha sonra başlı başına bir oyun olarak karşımıza çıktı. Milyonlarca kopya satarak oyunseverlerin en çok tercih ettiği oyunlardan birisi oldu. Sizi ve en fazla 99 kişiyi dev bir harita üzerinde tek bir hedefe yönlendiriyor. Amacınız hayatta kalmayı başararak en son çıkan adam (veya takım) olmak. Çünkü bu oyunun tek bir kazananı var. Diğer oyuncuların hepsi ölecek. Hiçbir kural yok, merhamet yok, acıma yok.


9.Fortnite


Listemizin dokuzuncu sırasında 2018 yılının en büyük çıkışını gerçekleştiren Fortnite: Battle Royale var. Geçtiğimiz yılın son çeyreğindeki çıkışını bu yıla yansıtmayı başaran Fotnite, şu anda tartışmasız en çok indirilen ve aynı zamanda en popüler oyun. Üstelik tamamen ücretsiz olduğu için “oyun indir” demeniz yetiyor.


10.Heartstone


Hearthstone oyunu dijital bir kart oyunudur. Bu oyun öğrenmesi kolay ve eğlenceli bir strateji kartı oyunudur. Ücretsiz olarak sunulan oyun Warcraft kahramanlarına komuta ediyorsunuz. Kart tabanlı strateji oyunlarını seviyorsanız, Hearthstone oyununu arkadaşlarınızla birlikte severek oynayabilirsiniz. Oyun basit, bağımlılık yaratıcı ve usta oyuncular için bir meydan okuma oyunudur. Çok geniş bir oyuncu topluluğu var. Kendi becerilerinizi geliştirip, antrenmanlar yapıp ve rakiplerle arenalarda kapışabiliyorsunuz

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM