Görüş ve Öneriler

90 yaşında ilk kez doğum gününü "Alo Evlat" ekibiyle kutladı

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 08 Haziran 2018

  0

90 yaşında ilk kez doğum gününü "Alo Evlat" ekibiyle kutladı

Kartepe Belediyesi'nin örnek proje olarak hayata geçirdiği "Alo Evlat" projesi kapsamında yaşlıları evlerinde ziyaret eden Alo Evlat ekibi 90 yaşındaki Safiye Önem'in hayatında ilk defa doğum günü kutlamasını sağladı.


Kartepe Belediyesi'nin ödüllü projeleri arasında yer alan, Türkiye genelinde örnek gösterilen “Alo Evlat Hattı” Ramazan ayında da çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda ilçedeki büyükleri çat kapı ziyaret ederek iftar sofralarına misafir oluyor. Ekipler son ziyaretini ise Hüsmen-Sebile Altınkaya çiftinin iftar sofrasına konuk olarak gerçekleştirdi.

Ekipler ardından Eşme Mahallesi’nde ikamet eden 90 yaşındaki Safiye Önem’i ziyaret ederek hayatında ilk kez doğum günü kutlamasını sağladı. Önem ile birlikte oruçlarını açan Alo Evlat Ekibi’nin sürprizi herkesi duygulandırdı.

Oruçların açılması sonrasında edilen duaların ardından hazırlanan pasta ile Safiye Önem’e sürpriz doğum günü yapıldı.

Alo Evlat Ekibi tarafından yapılan sürpriz karşısında duygulanan Safiye Önem, “Hayatımda ilk defa doğum günü kutluyorum. Aile olmanın ne olduğunu sizlerle gördüm. Belediye Başkanımız başta olmak üzere Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM