Görüş ve Öneriler

Başiskele Belediyesi çevre dostu çöp konteynerleri imal ediyor

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 11 Mayıs 2018

  0

Başiskele Belediyesi çevre dostu çöp konteynerleri imal ediyor


Temizlik konusunda eğitim ve araştırma çalışmaları yapan, evsel atıkların kaynağında azaltılması, değerlendirilmesi, sağlıklı ve ekonomik bir biçimde bertaraf edilmesi için gerekli çalışmaları yürüten Başiskele Belediyesi yeraltı çöp konteynerlerini kendi öz kaynakları ile imal ediyor. 

Temiz ve modern bir çevre bilinci ile çalışmalarını sürdüren Başiskele Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çöp konteynerlerinin yer altına alınması sürecini Kocaeli’de hayata geçiren ilk ilçe belediyesi olmuştu. Başiskele Belediyesi yeraltı çöp konteyner imalatını kendi öz kaynakları ile gerçekleştirirken, çalışmamanın bölge halkı tarafından benimsenmesi üzerine bu sistemi giderek yaygınlaştırdı. İlçe sınırlarında şu ana kadar üretilen ve kullanıma sunulan yeraltı çöp konteyner sistemi 123'e ulaştı. 2018 yılı içerisinde ihtiyaç duyulan yeni bölgelere monte edilmek üzere 50 adet yeraltı çöp konteyner sistemi daha hazırlanıyor. 

Kaynak: İHAYorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM