Görüş ve Öneriler

Gebze'de narkotik ekipleri uyuşturucuya geçit vermiyor

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 11 Mayıs 2018

  0

Gebze'de narkotik ekipleri uyuşturucuya geçit vermiyor


Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda son 6 ay da uyuşturucu ticareti ile mücadele kapsamında Gebze ilçesinde yapılan operasyonlarda 165 kişi gözaltına alınırken, 99 kilo eroin ele geçirildi.

Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu’nun yetkilendirdiği 2 savcı ve 12 emniyet mensubundan oluşan Narkotim, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda yürüttükleri çalışmalarla büyük başarı elde etti. Kocaeli Narkotik Şube Müdürlüğü bünyesinde büyük başarılara imza atan ekip, geçtiğimiz 6 ayda yapılan operasyonlarla uyuşturucu ticaretine büyük darbe vurdu. Çeteleşen satıcıların elebaşları da ele geçirildi.

Narkotik şubesi ekiplerinin Kasım 2017’den itibaren yapmış oldukları operasyonlar doğrultusunda 165 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda 99 kilo eroin, 1.5. kilo esrar, bir kilo 50 gram bonzai ve 2 bin hap bulundu ele geçirildi. 

Başsavcılıktan edinilen bilgilere gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 79 suçlunun 50’sinin ağır cezada yargılanmasına başlandı, istenen ceza 20 ila 30 yıl arasında değiştiği belirtildi. 


Kaynak: İHA
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM