Görüş ve Öneriler

Limonlu Su Mucizesi İle Tanışın..!

Damla GÜNDÜZ CANBULAT / Beslenme - 10 Nisan 2018

  0

Limonlu Su Mucizesi İle Tanışın..!


KANSERDEN KORUR

Araştırmalara göre limon, birçok türde kanser hücresini yok etmektedir. Sabahları yarım limonu yarım bardak ılık suya sıkarak elde edeceğiniz karışımı aç karnına içmeniz, uzun vadede kanser riskini azaltmaktadır.

KİLO VERMEYİ HIZLANDIRIR

Kahvaltıdan önce bir bardak ılık limonlu su, içeriğindeki pektin lifi sayesinde uzun süre tokluk hissi verir ve iştahı kapatır. İdrar söktürücü etkisi de olan limon, ödem attırıcıdır.

BAĞIŞIKLIĞI KUVVETLENDİRİR

Vitamin yönünden zengin olan limon, vücudun pH değerini yükselterek özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi için çok önemli olan demir mineralini de çokça barındırır.

ENERJİ VERİR

Limonun içinde bol miktarda bulunan potasyum sayesinde kişiyi depresyon, anksiyete gibi sinirsel bozukluklardan koruyarak gün içinde yenilenmiş ve dinamik bir ruh hali sağlar. 

SİYAH NOKTA VE SİVİLCEYİ AZALTIR

Toksinlerden arındırıcı özelliği ve içerdiği C vitamini sayesinde kanı temizleyen limonlu su, siyah noktaları azaltır ve cildi sıkılaştırır. Kızarıklıkları gidererek sivilceleri de azaltır.

DİŞ ETİ VE AĞIZ SAĞLIĞINA İYİ GELİR

Limonlu su, asidik içeriği sayesinde ağız içinde sterilizasyon sağlayarak aftları geçirmeye yardımcı olur ve nefesinizi tazeler. Kafein alımınızı azaltacak olan limonlu su dişleri beyazlatmakta faydalı olduğu gibi, diş eti ağrılarına da iyi gelmektedir. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM