Görüş ve Öneriler

Minik şairlerden büyük düşünce

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 07 Mayıs 2018

  0

Minik şairlerden büyük düşünce


5 Mayıs tarihinde kapılarını açan ve pek çok ünlü ismi bir araya getiren 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın minik şairleri takdir topluyor.

İzmit Ulugazi İlkokulu 2. sınıfında eğitim gören 34 öğrencinin yazdıkları şiirler öğretmenleri Jale Gülkaçmaz önderliğinde kitaplaştırılarak “Çocuk Edebiyatı” temasıyla düzenlenen Kocaeli 10. Kitap Fuarı’nda yerini aldı.

“Her Telden” isimli kitabın satışından elde edilen gelirler, Şehit ve Gazi ailelerine bağışlanacak.

Minik şairlerin bu hareketi görenlerden takdir toplarken Fuarda konuşan Ulugazi İlköğretim Okulu öğretmeni Jale Gülkaçmaz, Kocaeli Kitap Fuarı’nda çok güzel bir amaç için toplandıklarını belirterek, “Öğretmenlik hayatımda birleşmenin en somut halini yaşıyorum. Öğretmen hayatımın en güzel anını yaşıyorum. 34 öğrencimin en büyük hayranıyım. Ortaya somut ve güzel bir eser çıkarmak çok güzel bir duygu” dedi.

Fuarın açılış programına katılıp protokolle kurdele kesen İzmit Ulugazi İlkokul 2. Sınıf öğrencileri, Fuar Merkezi’nde bulunan Karamürsel Alp Konferans Salonu’nda kendi yazdıkları şiirlerini ziyaretçilere seslendirdiler.


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM