Görüş ve Öneriler

Termal Suların Sağlığa Faydalarını Biliyor musunuz?

Melin ADEMOĞLU / Spor & Sağlık - 03 Nisan 2018

  0

Termal Suların Sağlığa Faydalarını Biliyor musunuz?

Kaplıca sıcak yeraltı sularından yararlanmak üzere yeryüzüne kurulan tesislere verilen isimdir.

Termal ise, kaplıcada kullanılan doğal kaynak sularıdır. Bu suyun kullanılması için 20° derecenin üzerinde olması gereklidir. Peki bir çok kişiyi kaplıcalara gitmeye teşvik eden nedenler nelerdir? Bu yazımızda göz atalım.


Cilt Hastalıklarına iyi gelir.
Öncelikle hastalıklarınızın tedavisi için uzman bir doktora görünmelisiniz. Doktorunuzun onayı var ise termal sulardan faydalanmalısınız. Termal sular, egzama ,akne ve ürtiker gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları: Kronik sistit ve kronik böbrek yetmezliği gibi hastalıkların tedavisinde ise bir nevi yardımcı görevi görmektedir. Aynı zamanda kaplıca suları rahatlatma etkisiyle spa görevi görür ve detox etkisi yaratır. Kan dolaşımını hızlandırdı için cildi temizler ve yeniler.

Termal suların faydalı olabilmesi için; sıcaklık 36°/37° derece arasında olmakla beraber gün içerisinde 1 ve ya 2 kez termal sulardan yararlanılmalıdır. Bunun  yanı sıra yeterince sıvı desteği alındığı zaman etkilerini daha çabuk görebilirsiniz.İşte Kocaeli alternatifiniz;
Yazlık Ilıca             
Adres: Yeniköy Merkez Mahallesi, No:, Vilayet Cd. No:83, 41275 Başiskele/Kocaeli
 Telefon: (0262) 433 23 33Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM