Görüş ve Öneriler

AH EYLÜL... AH LEYLA... AH BİZ..!

Damla GÜNDÜZ CANBULAT  

Genel Yayın Yönetmeni

Kimdir?


Temmuz 2018

  0

AH EYLÜL... AH LEYLA... AH BİZ..!


Çocuk..! Çocuk ulan beyinsiz, çocuk..! Hadi ben tahrik ettim, hadi çok kısa giyindim de senin o üç kuruşluk beynin devreye girip -önüne bak sen de insansın, o da insan- diyemedi... Ama çocuk be..! Küçücük, masum, el değmemiş, sadece oyun ister, gülmek ister, senin benim gibi hızlıca büyümek ister. O senin pis bakışlarını bile anlamaz ki kaçıp gitsin...


Ne desek, ne yazsak boş biliyorum... Çünkü caniler okumuyor, duymuyor, görmüyor. O, ne sosyal medyada, ne bir gazetede, ne de dergide vakit geçiriyor... O, senin hergün yanından geçtiğin herhangi bir adam, hoş -adam- sıfatı bu kara kalpli mahlukatlara çok fazla olur ya... Bu yüzdendir ki, bağırmak lazım yüzlerine avazımız çıktığı kadar...

Daha bir kaç gün önce liderler sahnedeyken, hınca hınç doldurduk ya meydanları, öyle coşkulu, öyle istekli... Asıl okumayan, görmeyen gözlere bu kalabalığı göstermemiz gerek! Mahalle aralarına, köylere girmemiz gerek..! Nasıl inandığımız bir liderin arkasından koskoca ülkeyi dolandıysak, tarafsızca toplanıp çocuklarımız için şehir şehir yürümemiz gerek..! Nasıl ki, arkasından yürüdüğümüz insan galip geldi diye sevincimizi sabahlara kadar gösterdiysek, hüznümüzü de avaz avaz bağırarak duyurmamız gerek. 

Bu bir birlik olma çağrısıdır kardeşim..! Nerede, ne zaman, kaç gün bilmiyorum ama, bak güzel kardeşim, o senin de kızın, oğlun, evladın... Eylül... Leyla...Özgecan...Münevver... Her kimse, nedeni her ne ise, sırf kendinden güçsüz diye bir cana kastedenlere birlik olduğumuzda gücümüzün dağları aştığını kanıtlamamız lazım. İşe yaramaz demeyin, her ses bir çocuğa nefes, bir caniye korku..!


Bu kitlelere duyurudur..! Toplanalım, bağıralım... Cahildir, delidir, akli dengesi yoktur, erkektir, kördür, sağırdır yok arkadaş..! Hiçbir çocuğa do ku na maz sın..! O benim de çocuğum, benim komşumun kızı, evladı, benim yeğenim, benim sokağımda oynayan herhangi bir can... Yazılar yetmiyor, şiirler, cümleler... Çünkü "kötü" olan bunların hiçbirini görmüyor..! 

Biz taşırız suyunuzu, poğaçanızı... Biz sileriz terinizi..! Nasıl doldurduysanız günlerce haftalarca alanları, sokakları, yine doldurun şimdi..! Biz bağıralım, siz bağırın gür sesinizle, katiller, tecavüzcüler, sapıklar, sapkınlar korksun artık... Dursun artık... Lütfen..!
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM