Görüş ve Öneriler

Ahilik Haftası ziyareti

Emre DUMAN / Güncel - 03 Ekim 2018

  0

Ahilik Haftası ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli genelinde görev alan esnaf odalarını makamında ağırladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli genelinde görev alan esnaf odaları ile bir araya geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Meyve Sebze Komisyoncuları ve Tüccarları Derneği Başkanı Hüseyin Balkaya ve diğer esnaf odaları yer aldı.Ahilik Haftası kapsamında kendisini ziyaret eden heyeti ağırlayan Başkan Vekili Zekeriya Özak, ‘’Kelime kökeni itibariyle de kardeşlik anlamına gelen Ahiliğin son derece önemli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Ülkemize karşı son derece derin ve köklü bir ekonomik savaş açılmış vaziyettedir. Bulunduğumuz noktada üzerimize düşen görevler var. Birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmeliyiz. Eğer bir esnafımız zor durumda ise Ahilik düşüncesiyle müşterilerimizi onlara yönlendirmeliyiz” dedi.


Yaşanan ekonomik savaşları fırsata dönüştürmeye çalışanlardan bahseden Başkan Vekili Özak, “ Maalesef bu fırsatçılıkları üzülerek görüyoruz. Fırsatçılığı yapan hangi kurum olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılması gerekiyor. Hepimiz üzerimize düşen görevi yaparsak bu sıkıntılardan çok rahat bir şekilde kurtuluruz. Ben bu vesile ile tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum, Ahilik haftamızın hayırlı kutlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ziyarette bütün katılımcılar adına konuşma yapan Kocaeli Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya ise, ‘’Ahilik bir kültürdür. 9 yıldan beri bizler bu haftayı Ahilik Haftası olarak kutluyoruz. Bizleri makamında kabul eden sizlere teşekkürlerimi sunuyor, esnafımıza verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum ‘’ ifadelerini kullandı.

Ziyaret, esnaf odalarının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a verdiği hediye ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM