Görüş ve Öneriler

Anaokulu Üniversitesi'nde Dersler Başladı

kocaeliburada.com / Güncel - 31 Ekim 2018

  0

Anaokulu Üniversitesi'nde Dersler Başladı

Eğitim alanındaki vizyon projelerden biri olan Anaokulu Üniversitesi’ nde eğitim- öğretim başladı.


Yeni döneme merhaba diyen Gebzeli minikler, oldukça eğlenceli geçen ilk derslerinde birbirleriyle tanışıp kısa sürede kaynaştı. Minikler Anaokulu Üniversitesi’ nde ilk haftalarını “Gülen Yüzler” etkinliği gerçekleştirerek tamamladı. 

Gebzeli miniklerin erken yaşta eğitime katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anaokulu Üniversitesi’nde birçok etkinlik bir arada gerçekleştiriliyor. Hareket Atölyesinde ısınma hareketleri ile güne başlayan minikler, bu hafta uzman eğitmenler eşliğinde takla atmayı öğrendi. Sporun çocukların fiziksel olduğu kadar zihinsel gelişiminde de büyük önemi olduğunu ifade eden eğitmenler, “Hareket Atölyemiz sayesinde çocuklara burada spor yaptırabiliyoruz. Çocuklar spor yaparken enerjilerini de burada atmış oluyorlar ve derslerinde daha konsantre oluyorlar” dedi.

Hareket atölyesinde spor eğitimlerinin ardından Anaokulu Üniversitesi’nin minikleri İngilizce dersine başladı. Oldukça eğlenceli geçen İngilizce dersi sonunda minikler öğrendikleri kelimelerle kendi aralarında iletişim kurdu. İngilizce bilmenin artık bir lüks değil zorunluluk haline geldiğini ifade eden eğitmenler, “Çocuklarımızın en kolay öğrenme çağları bu çağlar. Bu sebeple bu yaşta dil eğitimi ileride kendilerine büyük kolaylık sağlayacak” diye konuştu. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM