Görüş ve Öneriler

Başiskele'de 8. Semt Konağı açıldı

Tuna Merve Nur POLAT / Güncel - 08 Ağustos 2018

  0

Başiskele'de 8. Semt Konağı açıldı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçedeki 8. Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi’ni Tepecik Mahallesi’nde açtı.
Başiskele’de Mahalle halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulduğu, eğitimden sağlığa çeşitli kültürel etkinliklere kadar pek çok hizmet verildiği semt konaklarından bir yenisinin yapımı daha tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunuldu. Ev hanımlarına yönelik düzenlenen meslek ve sanat kurslarının yanı sıra gençlere, çocuklara ve emeklilere yönelik hizmetlerde verildiği konaklardan 8.'si Tepecik Mahallesi'nde açıldı. 2 bin 300 metrekarelik alan içerisine yapılan konağın açılışına Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da katıldı.

Tepecik Mahallesi Cami İmam Hatibi Recep Çelik’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise, “Burada yaşayan halkımıza daha güzel ortamlarda düğünlerini, nişanlarını, cemiyetlerini yapsınlar diye bu eseri kazandırdık. Öncelikle bize bu imkanı veren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Tek taştan duvar olmaz. Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Yaptığımız bu eserler bize güç veriyor, komşularımızın mutluluğunu ve çocuklarımızın yüzündeki enerjiyi gördüğümüz zaman daha fazla çalışmaya, gayret göstermeye kendi kendimize söz veriyoruz. Tepecik Köyümüzde olduğu gibi diğer köylerimizin her birinde semt konaklarımızı, camilerimizi, yollarımızı altyapımızı, Başiskelemizin merkezinde ne varsa bu köylerimizin her birisinde aynısı olmaya devam edecek. Birlik ve beraberlik içerisinde muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz. İyi ki varlar her birine teşekkür ediyorum. Semt konağımız hayırlı olsun” dedi. 

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul’un duasıyla yapılan açılış sonrasında protokol ve vatandaşlar semt konağını gezdi. Açılışta katılanlara çeşitli ikramlarda bulunulan Tepecik Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezinde voleybol ve futbol sahası, muhtarlık odası, düğün salonu, çay ocağı, eğitim salonu, oyun salonu, bilgisayar odası ve misafirhane bulunuyor.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM