Görüş ve Öneriler

ÇAYI DA KENDİMİZ DEMLESEK..?

Şafak ÖZEN  

Inotion Kolektif - Kurucu

Kimdir?


Haziran 2018

  0

ÇAYI DA KENDİMİZ DEMLESEK..?


Milyonlarca cihaz birbirleri ile haberleşiyor. Sizin oluşturduğunuz senaryolar ile hayatımızı daha kolay(!) hale getiriyorlar. Çocuğunuzu kontrol ediyor, evcil hayvanınızı besliyor ve ısıtma sisteminizi kullanım alışkanlıklarınıza göre optimize edip, daha ekonomik kullanmış oluyorsunuz.


Kapı kilitlerimiz sizi gördüğünde tanıyor, bu şekilde eliniz doluyken kapıyı açmakta zorlanmıyoruz. Peki binlerce yıldır zor zamanlar için geliştirdiğimiz adaptasyonlar ne olacak. Bizi biz yapan pratik zeka ya da ne bileyim, anahtarın her zaman elimizin dolu olduğu cebimizde olan kötü şansımız. Gece eve geç geldiğimizde, ev halkını uyandırmadan eve girmeye çalışmadığınızda ne olacak?
Peki her şey olabildiğince mükemmel olduğunda ne yapacağız?Şemsiyemiz olmadan sokağa çıkmak çok mu önemli? Yağmur yağmadan önce bilmemiz bizim için ne kadar yaşamsal? Eve gelmeden kombimiz açılmasa ne olur?

Galiba bunlar artık gerçekten önemli. İnsan, evrimine devam ederken geliştirdiği teknolojiler de bu evrime önemli etkiler bırakacak. Belki tarımı da tamamen makinelere bırakırız. Robot çiftçilerin yetiştirdiği, tarlalardan gelen organik ve doğru tarım metotları ile yetiştirdiğimiz sebzeler ile pazardan alışveriş yapmadan, robotlarımıza lezzetli yemekler yaptırırız. 

İyi güzel de bari çayı kendimiz demleyelim. 


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM