Görüş ve Öneriler

Çekilen araçlar ‘E-Kocaeli’ uygulamasıyla bulunuyor

kocaeliburada.com / Güncel - 27 Kasım 2018

  0

Çekilen araçlar ‘E-Kocaeli’ uygulamasıyla bulunuyor
Büyükşehir Trafik Zabıta tarafından hatalı park nedeniyle çekilen araçların E-Kocaeli uygulaması üzerinden yapılan plaka sorgulamasıyla hangi otoparkta olduğu öğrenilebiliyor.


  Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Trafik Zabıta ekipleri, il genelinde engelli otoparkı, durak yeri, kaldırım, yaya üst geçidi ve çiftli sıra parkı yapan araçları tespit ediyor. Tespit edilen araçlar zabıta ekipleri tarafından Mobil Zabıta Uygulaması sistemiyle ayrıntılı fotoğrafları çekiliyor, araç plakası ve çekildiği otopark sisteme işleniyor. Otoparka çekilen araçlara Trafik Zabıta ekiplerince cezai işlem uygulanıyor. Mobil Zabıta Uygulaması 10 çekici ekibi ve iki otopark görevlisi tarafından kullanılıyor.


  Trafik Zabıta ekipleri tarafından sisteme fotoğrafları ve bilgileri girilip kaydedilen araç, otoparka çekiliyor. Aracı çekilen vatandaşlar, 'E - Kocaeli' mobil uygulamasına girip menüdeki 'İnteraktif' bölümünden 'Zabıta Çekilen Araç Sorgulama' sekmesini seçip plaka numarasını girerek, aracının hatalı park edildiğini gösteren fotoğraflarını ve hangi otoparkta olduğunu görebiliyor. Plaka sorgulaması sonrasında uygulama içerisindeki sağ alt kısımda yer alan 'Git' butonuna basıldığında, navigasyon uygulamalarıyla aracın çekildiği otoparkın yeri öğrenilebiliyor.

  E-Kocaeli mobil uygulaması vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından her geçen gün geliştirilerek yenilenen uygulama, Google Play ve App Store ’dan ücretsiz bir şekilde indiriliyor. Uygulamada belediye, ulaşım, kültür sanat, eğitim kurumları, sinema, nöbetçi eczane, İSU fatura sorgulama, KOMEK Kurslarına Başvuru ve zabıta çekilen araçları sorgulama gibi birçok farklı hizmetten yararlanılabiliyor. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM