Görüş ve Öneriler

Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlandı

kocaeliburada.com / Güncel - 30 Ekim 2018

  0

Cumhuriyet Bayramı Büyük Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' nın 95. Yıl dönümü Kocaeli’de coşkuyla kutlandı.


Kocaeli Valiliği’ nin önünde gerçekleştirilen kutlamalara Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Deniz Eğitim ve Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, AK Parti ve CHP Kocaeli milletvekilleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin başlangıcında Vali Aksoy ve Başkan Karaosmanoğlu geçit töreni ile halkı selamladı.

Konuşmanın ardından katılımcı okulların öğrencileri tarafından şiirler okundu, halk oyunları oynandı ve resmi geçit töreninin yapılmasıyla program sona erdi.


Körfez’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nın 95. yıl dönümü törenleri Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can’ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Kutlama töreni ise Körfez Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Törene; Dr. Hasan Hüseyin Can dışında Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, ilçe müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

Kaymakam Can’ın konuşmasının ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu, müzik dinletisi gerçekleştirildi. Jimnastik gösterilerinin ardından da sosyal ve kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından halkoyunları ekibi, gösterilerini gerçekleştirdi. Hep birlikte söylenen türküler ve Türk bayraklarının dalgalandırılması sonrasında tören sona erdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 28-29 Ekim tarihleri arasında İzmit Milli İrade Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılı kutlamalarına coşku ve anlam katmak için ‘’Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali’’ düzenlendi. Lise ve üniversite gençliğinin yer aldığı festivalde etkinlikler, gösteriler, tanınmış sanatçılar ve konserler yer aldı. Gençler festival alanına kurulan çeşitli platformlarda eğlenirken, ‘Cumhuriyeti İlelebet yaşatacağız’ panosunun önünde fotoğraflar çekildi.

Saat 18:00 de Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüş, festival alanına kadar devam ederek , meşaleler ve Türk bayraklarıyla şehri baştanbaşa donatıldı.

Festival boyunca Gripin, Fettah Can, Kolpa, Resul Aydemir, Aydilge ve Ekim Uzunlar konserleriyle cumhuriyet kutlamalarına renk kattılar.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM