Görüş ve Öneriler

Darıca finali İdo ile yapacak

Tuna Merve Nur POLAT / Güncel - 07 Ağustos 2018

  0

Darıca finali İdo ile yapacak

Bu yıl 10. düzenlenen ülkemizin en uzun soluklu festivallerinden olan Darıca Belediyesi Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında finali Türk pop müziğinin sevilen ismi İdo Tatlıses yapacak.


Temmuz ayı başında 39 derneğin katılımıyla başlayan, 15 Temmuz programı ve final gecesiyle birlikte 41 gün sürecek olan 10. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması final gecesi Bu Cuma günü Saat 20.00’da Darıca Sahilde yapılacak final programıyla sona erecek. Final gecesinde ise Türk Pop müziğinin sevilen ismi İdo Tatlıses, Darıcalılarla buluşacak. 

Tüm bölge halkını Darıca sahilde yapılacak olan final programına davet eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Ülkemizin doğusundan batısına binlerce insanımızı her akşam Darıca sahilinde buluşturduğumuz Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında final için tüm hazırlıklarımız devam ediyor. Darıca Belediyesi ve tüm il derneklerimizle beraber yaptığımız Şehirler ve Kültür Kaynaşması ülkemizde eşi benzeri olmayan güzellikte bir program. 2007 yılında 7 dernekle başlayıp 39 derneğe ulaştığımız ülkemizin en uzun soluklu projelerinden olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması bir kardeşlik projesidir. Her akşam farklı bir yöremize, farklı bir ilimize gittik, kültürlerimizi tanıdık, gelenek göreneklerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için çaba harcadık. Ülkemizin güzelliklerini hep birlikte yaşadık, final gecesinde de Türk Pop müziğinin sevilen ismi İdo Tatlıses ve sürpriz sanatçılar 10 Ağustos Cuma günü Saat 20.00’da Darıca sahilimizde halkımızla buluşacak. Şimdiden tüm halkımızı final gecemize bekliyorum” dedi.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM