Görüş ve Öneriler

Detoks Nedir? Faydaları Nelerdir?

Emre DUMAN / Spor & Sağlık - 17 Ağustos 2018

  0

Detoks Nedir? Faydaları Nelerdir?

Diyetisyen Çağla ALBAY


DETOKS NEDİR?

Detoks vücudumuzda birikmiş olan toksinlerden arınması anlamına gelir. Toksinin kelime anlamı zaten zehir demek. Vücudumuzdaki bu toksinler başta dengesiz beslenme, stres, çevre kirliliği, radyasyon, kullandığımız ilaçlar, alkol, sigara alımı ve uyku düzeninin bozulmasına bağlı olarak oluşuyor.

Peki, vücudumuz bu toksinlerle savaşamıyor mu aslında çok güzel savaşıyor. Karaciğerimiz, bağırsaklarımız, cildimiz ve böbreklerimiz toksinlerin atım yolları. Fakat bazen bu toksinler şok diyetler, uzun açlıklar ve dengesiz beslenme ile vücudumuzda eşiği aşıyor. Bunun sonucunda halsizlikler, baş ağrıları, yorgunluklar oluşmaya başlıyor.

Detoks programı ile vücudumuz hem bedenen hem de zihnen yenileniyor. Bu süreçte doğru detoksu bulmak çok önemli.

 Katı detokslar, sıvı detokslar var hangi detoks doğru, detoksun süresi ne olmalı bu parametreler çok önemli.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM