Görüş ve Öneriler

DEV HAYVANLARIN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ BİR DÜNYA..!

Damla GÜNDÜZ CANBULAT / Kültür & Sanat - 28 Mayıs 2018

  0

DEV HAYVANLARIN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ BİR DÜNYA..!DEV HAYVANLARIN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ BİR DÜNYA..!


Toronto’lu fotoğraf sanatçısı Mani, dev hayvanların hüküm sürdüğü bir dünyanın kapılarını bizler için aralıyor.


Pek çok kişi dev insanlardan oluşan hikayeleri çokça duysa da, Toronto'da yaşayan fotoğrafçı ve Photoshop sanatçısı Mani, garip hayvanların dünya üzerinde dolaştığı bir dünyayı görselleştiriyor. Her geçen gün büyüyen gerçeküstü fotoğrafçılık portföyü, vahşi hayvanları ve evcil hayvanları, şehir sokaklarında ve rüya gibi manzaralarda, serbestçe dolaşan canavar hayvanlar olarak gözlerimizin önüne seriyor.


Mani’nin fotoğraf manipülasyonları genellikle devasa yaratıkları, standart boyutlardaki insan kaşiflerinin yanında görselleştiriyor. Bir görüntüde, sanatçı yerli bir kediyi büyük bir dinozorun büyüklüğüne dönüştürürken, diğerinde ise Godzilla benzeri penguen, geceleri bir şehir manzarası üzerinde yükseliyor. Ve yılan korkusu olanlar dikkatli olun: görsellerin arasında gezinirken, şehrin içinde devasa bir yılanla karşılaşabiliyorsunuz.


Şans eseri, çoğu durumda devler tehdit oluşturmuyorlar. Bunun yerine, küçük şehir sakinleri için koruyucu ve barışçıllar. Görsel serisi, Doğa Ana'nın bizden daha büyük olduğu hissini uyandırıyor ve gezegeni paylaştığımız muhteşem yaratıklara saygı duyulmamız gerekliliğini hatırlatıyor.

Mani'nin portfolyosundan Instagram'da daha fazlasını görebilirsiniz.

https://www.instagram.com/maniphotography91/

Kaynak: My Modern MET

Kaynak Linki: https://mymodernmet.com/giant-animals-surrealism-mani-photography/

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM