Görüş ve Öneriler

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı'na yoğun ilgi

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 20 Haziran 2018

  0

Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı'na yoğun ilgi

Ramazan Bayramı’nda Gebzelilerin hizmetine giren Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.


Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in en önemli ve vizyon projelerinin başında gelen Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı, Ramazan Bayramı’nda Gebzelilerin hizmetine girdi. Toplam 103 bin metrekare alan üzerinde, tarihi Eskihisar Kalesi’nin yanı başında eşsiz Körfez ve Osman Gazi Köprüsü manzarasına hakim Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı, adrenalin ve eğlencenin merkezi haline geldi. Ramazan Bayramında tatilinde hizmete açılan Macera ve Aksiyon Parkı Gebzelilerden tam not aldı. Gebzelilerin bayramda akın ettiği Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı dağ kızağı, tırmanma dağı, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, botanik bahçesi, kafe ve restoranlarıyla bölgeye farklı bir güzellik katıyor.

Eskihisar Kalesi ve Osman Gazi Köprüsü manzarasına sahip parkın mehtabın en güzel izlendiği yerlerden biri olduğunu ifade eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze’mize kazandırdığımız ve tüm bölgede ilk ve tek olma özelliğine sahip parkımızın ismini Sayın Cumhurbaşkanımızın isteğiyle Millet Parkı olarak değiştireceğiz. Parkımız bir aktive alanı olmasının yanı sıra bir yürüyüş alanı. Buraya gelen misafirler güzel bir doğal ortamda, farklı bitki ve güzel kokulu çiçekler arasında, kelebekler ve sülünler eşliğinde yürüyüş imkanı bulacak. Burayı bir botanik ve doğa parkı olarak yaşatmak için bitki örtüsünü seçerken bu yönde tercihler yaptık” dedi. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM