Görüş ve Öneriler

Gebze Belediye Başkanından, geri dönüşüm tesisinde inceleme

Burcu BAŞKIR / Güncel - 31 Mayıs 2018

  0

Gebze Belediye Başkanından, geri dönüşüm tesisinde incelemeGebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kirazpınar Mahallesi’nde bulunan Ambalaj Atığı Getirme ve Ayırma Tesisi’nde incelmelerde bulundu.

Gebze Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke genelinde başlatılan “Sıfır Atık” projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar devam ederken Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kirazpınar Mahallesi’nde bulunan Ambalaj Atığı Getirme ve Ayırma Tesisinde incelmelerde bulundu. Başkan Köşker’e tesisteki incelemeleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran eşlik etti.


İnceleme gezisi sırasında konuşan Başkan köşker, “Geri dönüşüm hem çevre temizliği hem de ülkemiz ekonomisi açısından çok önemli. Ambalaj atıkları çevremizi kirletmekle kalmıyor dünyanın ömrünün kısalmasına sebep oluyor. Bu sebeple Gebze Belediyesi olarak geri dönüşüme büyük önem veriyoruz. Geri dönüşüm projemiz sayesinde sadece son bir yıl içerisinde 14 bin ton ambalaj atığı geri dönüşüme kazandırıldı ve bunun yanı sıra 2 bin ton iri hacimli diye tabir edilen atıkların bertaraf edilmesi sağlandı” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM