Görüş ve Öneriler

Gez-Gör ile 'Doğa Kocaeli' turuna katıldılar

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 26 Haziran 2018

  0

Gez-Gör ile 'Doğa Kocaeli' turuna katıldılar

Derince Fatih Sultan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, Gez-Gör programının “Doğa Kocaeli Turu” ile Kocaeli’nin doğal güzelliklerini görme imkanı buldular.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın kentin tanıtımında büyük katkısı olan Gez-Gör Kocaeli Projesi, büyük ilgi görüyor. Kentin tarihi ve kültürel dokusunun tanıtıldığı proje ile vatandaşlar, bir günde pek çok tarihi mekânı gezme ve tanıma fırsatı buluyorlar. “Gez Gör ile Geziyorum Şehrimi Tanıyorum” projesi kapsamında yapılan Kocaeli gezilerini 8 tur güzergahında gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Derince Harmantarla Fatih Sultan Mahallesi sakinlerinden oluşan 70 kişilik grup, Gez-Gör ile “Doğa Kocaeli” turu yaptı.

Gez- Gör programıyla İzmit’in tarihi, kültürel ve doğal mekânlarını geziliyor. Doğa Kocaeli Turu ile Derince Harmantarla Fatih Sultan Mahallesi sakinlerinden oluşan 70 kişilik grup, araçlarla mahallelerinden alındı. İlk olarak Kullar Fidanlığı’nı gezen vatandaşlar, daha sonra Seka Kamp alanına götürüldü. Burada bir süre vakit geçirdikten sonra dinlenme ve yemek molası verildi. Yemek ikramının ardından Doğal Yaşam Parkı’na gidildi. Burada rehberler eşliğinde hayvanat bahçesini gezen vatandaşlar, onlarca çeşit hayvan türünü görme fırsatı buldu. Grup daha sonra araçlarla mahallelerine bırakıldı. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM