Görüş ve Öneriler

Hafta sonu Kocaeli'de neler yapabilirim diye düşünenler buraya

Emre DUMAN / Seyahat - 19 Eylül 2018

  0

Hafta sonu Kocaeli'de neler yapabilirim diye düşünenler buraya

Hafta sonunuzu Kocaeli'de değerlendirmek isteyenler için derlediğimiz yerler.


Hafta sonuna güzel bir kahvaltıyla başlamak istiyorsanız kartepe maşukiye tam size göre

1. Maşukiye eşsiz ormanı, dereleri ve şelaleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Hafta sonu genelikle şehir dışından gelen ziyaretcilerini ağırlayan Maşukiye güne güzel bir kahvaltıyla başlamak isteyenler için güzel seçim.


2.Kahvaltı yapmak için Maşukiyeyi tercih edenler için yeni bir rota oluşturarak yürüyüş parkurlarına rotanızı çevire bilirsiniz. Yanıkdere yürüyüş parkuru 10 KM yürüyüş alanı ve toplam 4 saatte parkuru tamamlayabilirsiniz. zorluk derece orta,su geçişleri vardır.


3.Yeni başka bir spor yapmak istiyorsanız su sporları seviyorsanız sizin için önereceğimiz sapanca kenarında daha havalar soğumadan kesinlikle yapmanız gereken spor olan su kayağı sapanca kenarında sizi bekliyor.


4. Kartepe den başlamışken kamp yapmak isteyenleri unutmamak gerekir hafta sonunuzu kendinizi sıfırlamak doğayla haşır neşir olmak isteyenler için kuzu yaylasını anlatmamak olmaz. Kartepe'nin zirvesinde yer alan yayla oksijenle iç içe hafta sonunu geçirmek isteyenlerin yeri.


5. Kamp, su sporları, bana göre değil ben kendim pişirim yemek istiyorum diyorsanız seka kamp tam size göre. Belediyeye ait olduğu için ücretsiz ve mangal yakmanıza izin veriliyor.


6. Hep kartepe taraflarından bahsettik birazda Karadeniz kıyısına gidelim ormanın içinde güzel bir yürüyüş yapmak istiyorsanız tavsiyem baba tepesi, hem yürüyüşünüzü yapım hem de ilimize ismini veren Akcakoça'nın mezarını ziyaret edebilirsiniz. Tavsiyem gün batımını baba tepesinden izleyin emin olun çok güzel oluyor.


7. Şehirden çok uzaklaşmak istemiyorum, ailemle vakit geçirmek istiyorum diyorsanız birlikte yapabileceğiniz aktivite uçurtma uçurmak seka park tam buna göre uçurtma tepesinde hem uçurtma uçuracağınız hemde çimlere uzanıp deniz manzarası izleyeceğiniz yer.


8. Bir sal ile körfeze açılmaya ne dersiniz? İzmit marinada balıkçılar saatlik kiralayabiliyorlar. Salla açılıp balık tutmak güzel bir deneyim olabilir.


9. Yok ben salla açılamam diyorsanız başka bir önerimiz vapurla Değirmendere'ye gitmek. İzmit körfezinde güzel bir deniz havası alarak gideceğiniz değirmendere'ye kahvaltı yapıp,  sahil kenarın yürüyüş yapabilirsiniz. Değirmendere'den dondurma yemeden kesinlikle dönmeyin.


10.Grup halinde etkinlik yapmak istiyorsanız paintball yapabilirsiniz. Kartepe taraflarında yapabileceğiniz bir çok paintball alanları var.


11. Çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılamak istiyorsanız belediyeye ait olan atlı eğitim merkezi tam size göre ücretsiz atları sevebileceğiniz onlar hakkında bilgi alacağınız hoş vakit geçirebileceğiniz bir alan.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atlı rehabilitasyon Merkezi 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM