Görüş ve Öneriler

Hastane işçileri grevde

Tuna Merve Nur POLAT / Güncel - 08 Ağustos 2018

  0

Hastane işçileri grevde

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yapımı devam eden yeni Gebze Fatih Devlet Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, taşeron firmadan maaşlarını alamayınca iş bırakma eylemi başlattı.


Gebze'de yapımı devam eden yeni Fatih Devlet Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, sabah saatlerinde işi bırakarak greve gitti. 6 aydır paralarını alamadıklarını ve 1 yıldır çalışan arkadaşlarına ise tazminat verilmediğini söyleyen 50 inşaat işçisi, taşeron firmadan çözüm talep ettiler. İşçiler hastane yetkilileri ve taşeron firma yetkililerine seslendi. 


“Bizi sallıyorlar”


Hastane önünde açıklama yapan inşaat işçileri, "Bir aydan beri vereceğiz, diyorlar. Sağa, sola borçlar var, piyasa iyi değil, bugün, yarın diyorlar. Gelip maaş atıyorlar gönlümüzü alıyorlar. Ondan sonra bekleyin olacak deyip şimdi iş bitti. Para da yok, bayram geldi. Bin 500 kişi var, biz 50 kişi para alamıyoruz. Paralarımız ödenirse devam çalışmaya” dediler.


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM