Görüş ve Öneriler

Hayatınızı Güzelleştirecek 10 Kitap Alıntısı

Özge YALÇIN  

Kurumsal İletişim Uzmanı / Fitness ve Pilates Antrenörü

Kimdir?


Eylül 2018

  0

Hayatınızı Güzelleştirecek 10 Kitap Alıntısı

Bazen bir cümle, hayatta daha mutlu olmak için bizlere ilham verir. İşte bu sebeple sizlere birbirinden güzel 10 alıntı derledik.


1. “Bir keresinde, ben küçükken bir ağaca tırmandım, şu yeşil, ekşi elmalardan yedim. Karnım davul gibi şişti, çok acıdı. Annem elmaların olgunlaşmasını bekleseydin, hastalanmazdın dedi. Şimdi, ne zaman bir şeyi çok istesem, annemin elmalar için söylediği şeyi anımsıyorum.”

Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini

2. Yanımda olmanı istiyorum diyemediğim için bu yağmur içimi ıslatıyor dediğimi nasıl anlamaz? Düpedüz, sarıl bana dedikten sonra sarılmanın ne anlamı kalır!

Serenad, Zülfü Livaneli

3. “Ve kalbinin tüm dileklerine cevap vereceği konusunda giderek umutlandı.”

Gurur ve Önyargı, Jane Austen

4. “Belki de insanların beklentilerinin gerçekleşmesi ve keyifli duygular hissetmesi o kadar da önemli değildir; asıl mesele insanların kendileriyle ilgili gerçeği bilip bilmemeleridir.”

Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens, Yuval Noah Harari

5. “Uyuduğumu sanıyorum, çünkü yüzümde yıldızlarla uyandım. Kırlardan gelen sesler bana kadar yükseliyordu. Gecenin, toprağın ve tuzun kokusu şakaklarımı serinletiyordu. Bu uykuya dalmış yaz gecesinin harikulade huzuru, bir med-cezir dalgası gibi bütün benliğime dalmaktaydı.”

Yabancı, Albert Camus

6. “Yenilikler, ancak onlar için yer açtığımız zaman yaşantınıza girebilirler. Yılan eski yükünden sıyrıldığı zaman daha genç görünür ve kendini daha genç hisseder. Oysa elbette daha genç değildir.”

Bir Çift Yürek, Marlo Morgan

7. “Kapkara bir insan bile olsan, temiz kalp güzel bir yüz kazanmanı sağlar, oğulcağızım. Kötü bir kalp ise en güzel yüzü bile çirkinden daha beter yapar.”

Uğultulu Tepeler, Emily Brontë

8. “Güneş senden daha sıcak, gökyüzü daha geniş, ilkbahar rüzgarları daha cana yakın değildir."

Değirmen, Sabahattin Ali

9. “Yürek sırça bir çiçektir. Bir kere kırılınca o çiçek bir daha öyle bir çiçek olur mu?''

İnce Memed 1, Yaşar Kemal

10. "Çünkü hayat bir köprüdür denmişti, sırra erenler bu dünyada geçer onun üzerinden, sırra ermeyenler ahirette."

Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit

Bonus: “Göklerde, yerlerde ve ikisi arasında ne varsa sevgiyle vardır. Gökler sevgiyle dönerler, yıldızlar sevgi sayesinde yerlerinde durabilirler. Tıpkı kalbimizdeki sevgi yıldızları gibi... Bu yüzden dış yerine içi, suret yerine ruhu sevmek gerekir.”

Şah ve Sultan, İskender Pala

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM