Görüş ve Öneriler

Instagram’da “sessiz” yenilik..!

Burcu BAŞKIR / Teknoloji - 24 Mayıs 2018

  0

Instagram’da “sessiz” yenilik..!


Instagram’da yapması gerekeni yaptı ve ana sayfada görmek istemediğimiz kişileri sessize almamıza olanak sağlayan yeniliği devreye soktu.


Rakiplerine göre bu konuda çok geride kalan Instagram, kullanıcılarına sunduğu yeni özellikte listede arkadaşı olan fakat çok fazla gönderiye maruz bırakan kişileri sessize alarak gönderilerini ana sayfanızdan temizliyor. Tabi ki siz bunu yaparken arkadaşlığınızın bozulmamasına da önem vermiş olacak ki sessize aldığınız arkadaşınızın bundan haberi olmuyor. Üstelik sizi bir gönderide etiketler ve ya sizin bir gönderinize yorum yaparsa bununla alakalı bildirimleri de kapatmıyor.


Facebook ve Twitter platformlarında, sessize alma, takipten çıkarma gibi özellikler çok önceden bulunuyordu. Instagram gibi yoğun kullanıcı yapısına sahip olan bir platformun bu özellik için geç kalmış olması ilginç bir durum oldu.

Neyse ki bu özellik sayesinde, Instagram’da gezinirken artık daha rahat nefes alabiliriz..!

Kaynak: Gizmodo

Kaynak Linki: https://gizmodo.com/instagram-now-lets-you-mute-posts-a-gift-to-frenemies-1826225494

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM