Görüş ve Öneriler

İskeçe Türk Birliği heyeti, İzmit'i Gezdi

kocaeliburada.com / Güncel - 30 Ekim 2018

  0

İskeçe Türk Birliği heyeti, İzmit'i Gezdi

Heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gez-Gör Kocaeli programı kapsamında İzmit'in tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek bilgi aldı.


İskeçe Türk Birliği (İTB), Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) İzmit Şubesi’ nin 50’ nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kocaeli’ye geldi. 30 kişiden oluşan İTB Heyeti ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ‘Gez-Gör Kocaeli’ programı ile İzmit’in tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. 

Tarih koridorunda bulunan tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden heyet, rehberler eşliğindeki şehir gezisi kapsamında Ormanya Doğal Yaşam Parkı ve Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etti. Saat Kulesi, İzmit Gar Binası, Film Platosu ve Seka Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ni de gezen 30 kişilik İTB heyeti; daha sonra akşam yapılacak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 50’nci kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM