Görüş ve Öneriler

İzmit Belediyesi okulları ödüllendirecek

Burcu BAŞKIR / Güncel - 05 Haziran 2018

  0

İzmit Belediyesi okulları ödüllendirecekİzmit Belediyesi, atık yarışmasında dereceye giren okulları ödüllendirilecek. 

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası atık yarışmasında dereceye giren okullar belli oldu. Eylül 2017- Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayan ambalaj atığı, atık pil, atık yağ ve elektronik atık yarışmasında en çok atık toplayan ilk 3 okula düzenlenecek törenle çeşitli ödüller verilecek. Okulların ödülleri Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de Belsa önünde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edilecek. 

Yetkililer yarışma kapsamında 150 ton ambalaj atığı, 12 ton elektronik atık, 4 ton atık pil ve 3,2 ton da atık yağ toplandığını söylediler. Ödül töreni sırasında Belsa önünde okulların geri dönüşümden oluşan sergilerinin de yer alacağı kaydedildi. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM