Görüş ve Öneriler

İzmit Belediyesi’nin kampanyasına okullardan destek yağmuru

Burcu BAŞKIR / Güncel - 04 Haziran 2018

  0

İzmit Belediyesi’nin kampanyasına okullardan destek yağmuru
İzmit Belediyesi tarafından sürdürülen atık pil toplama kampanyasına destek veren ilçedeki okullar 990 kilogram atık pil topladı. 

İçindeki ağır metaller yüzünden kontrolsüz şekilde çevreye atıldığında büyük zararları olan atık pillerin bu zararını önlemek için İzmit Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara eğitim kurumları büyük destek gösteriyor. Ertuğrul Gazi İlkokulu, 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Dr. Ferdi Koçal İlkokulu, 29 Ekim Ortaokulu, Yenimahalle İlkokulu, Şehit Ümit Balkan İlkokulu, Özel Gülistan İlkokulu, Çubuklu Osmaniye İlkokulu, Albay İbrahim İlkokulu, Türk Pirelli İlkokulu ve Atılım Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrenciler topladıkları 990 kilogram atık pili İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine teslim ettiler. Okulların duyarlılığı için teşekkür eden İzmit Belediyesi yetkilileri, “Kullanılmış pillerin içinde nikel, magnezyum gibi ağır metaller bulunuyor. Bunlar çöpe atıldığında suya, havaya, toprağa karışıyor ve çevre felaketlerine neden oluyor. İzmit Belediyesi olarak 10 yıldan fazla zamandır atık pilleri toplayarak çevre felaketlerinin önüne geçiyoruz. Bu konuda okullardan büyük destek görüyoruz. Öğretmenlere, öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz” dediler. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM