Görüş ve Öneriler

Karaosmanoğlu: 'Kocaeli'de Atlı spor şahlanacak'

Tuna Merve Nur POLAT / Güncel - 07 Ağustos 2018

  0

Karaosmanoğlu: 'Kocaeli'de Atlı spor şahlanacak'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Anadolu Ligi Binicilik yarışmalarının finallerini yerinde izleyerek atlı spora yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.


Kocaeli Atlı Spor Kulübünde gerçekleşen binicilik müsabakalarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, Anadolu Ligi Binicilik müsabakalarının bir ayağının da Kocaeli’de olmasından dolayı da memnuniyetini dile getirdi. Elli at ve binicisinin yer aldığı yarışmalar halka ücretsiz ve açık yapıldığı bilgisini de alan Karaosmanoğlu’na üç aylık dönemde 3 bin çocuğun atla tanıştığı ifade edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Atlı Spor Kulübüne açık manejin çevre düzenlemesi ile çitlerin yapımı, yer parke taşlarının temini, kamelyalar ve çevre düzenlemesi konusunda verilen destekler, Anadolu Liginin yapılması içinde verilen katkılar için Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ettiler. Aralık ayının ilk haftasında Federasyonun nezdinde yapılacak müsabakalar içinde gerekli desteklerin verileceğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Şehir içi ve dışında müsabakalara katılacak sporcularımızın çoğalması bizleri çok memnun edecektir” dedi. 

Yarışma sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim tarihimizin ve yaşantımızın çok önemli bir parçası olan Ata sporumuz biniciliğe desteklerimiz sürecektir. Kocaeli’de sporun her çeşidine destek veriyoruz. Özellikle gençlerimiz hem sağlık hem de zararlı alışkanlıklara gitmesinin önüne geçmek için çalışıyoruz. Neslimizin iyi yetişmesi için Atlıspor bunlardan bir tanesidir. Kocaeli’de her geçen gün Atlıspor gelişmektedir. İlçelerimizdeki kulüplerimizi bu bağlamda destekliyoruz. Bütün hem şehirlerimize bir kez daha hatırlatmak isterim çocuklarımızı atla tanıştırın. Kocaeli’de ata binmeyen çocuğumuz kalmayacak. Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesislerimizde kurduğumuz binicilik kurslarından ücret almıyoruz. Binicilik sporunu yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bizim sloganımız Kocaeli’de ata binmeyen kalmasındır. Çocuklarımız ben ata bindim demelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. Bazı parklarda atlı güvenlik sağladıklarını da dile getiren Karaosmanoğlu, atı hayatımızın içerisine çektiklerini de dile getirerek, “Kocaeli Atlı Spor Kulübüne verdikleri desteklerinin yanı sıra, mevcut alanın geliştirilmesi noktasında da elimizi taşın altına koyuyoruz. Daha konforlu ve verimli hizmetin sağlanması için tesislerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri de temin ederek kulübümüze destek sağlayacağız. Bu bağlamda atların bekleme alanlarını ve manejleri birazda büyütmek istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM