Görüş ve Öneriler

“Kartepe Turizmin Yükselen Yıldızıdır”

kocaeliburada.com / Güncel - 05 Kasım 2018

  0

“Kartepe Turizmin Yükselen Yıldızıdır”

Kartepe’de düzenlenen II. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi ile I. Uluslararası / IV. Ulusal Emek ve Toplum Kongresi’nde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe turizmin yükselen yıldızıdır” dedi.


Kartepe Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi İşbirliğinde II. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi ile I. Uluslararası / IV. Ulusal Emek ve Toplum Kongresi büyük katılımla gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen kongreye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Emek ve Toplum Kongresi Başkanı, Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sami Karacan, Uluslararası Turizm Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi Başkanı, Avusturya Krems Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İfan Arıkan, Turizm Akademisyenleri Derneği Yönetim Kurulu başkanı, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna, Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi Başkanı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karataş, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ve davetliler katıldı. 

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında konuşmacı Prof. Dr. Christian Steckenbauer ve Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu’nun sunumları ile başladı.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, yaptığı konuşmada Kartpe’de örnek çalışmaların yapıldığını belirterek, “Kocaeli bir sanayi şehridir. Şehrimizde çok büyük sanayi kuruluşları vardır. KOÜ’nün büyümesi ile şehrimiz bir bilim şehri yapmaya başlamıştır. Gebze’ye kurulan ikinci üniversite, Kartepe’de kurulma aşamasında olan üçüncü üniversite Kocaeli bilim şehri olacaktır. Son yollarda Kartepe turizm ilçesi olmuştur. Şehrimize turizm damgası vurulmaktadır. Kartepe’de örnek projeler hayata geçmektedir. Kartepe zirvelerin buluşma noktası olmaya başlamıştır. Bu yönde adımlar atılmaktadır” diye konuştu. 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, “Turizm ve şehircilik alanında yatırımlar çok hızla ilerlemektedir. Kartepe yeni bir ilçedir. Uzun yıllar İzmit ilçesine bağlıydı. Yatırıma muhtaç belde kültürünün olduğu bir Kartepe vardı. Belde belediyelerin birleşmesi sonrasında 300 km kare alanla birlikte 120 binin üzerinde nüfus bulmaktadır. Günlük hizmet verilen nüfus günlük 250 bindir. Kocaeli’nin ülke ekonomisine verdiği katkı herkes tarafından bilinmektedir. Kartepemiz ilimizin yanı sıra ülke ekonomisine de önemli katkı vermektedir” şeklinde konuştu. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM