Görüş ve Öneriler

Kartepe’ye Kültür Merkezi Yapılıyor

kocaeliburada.com / Güncel - 02 Kasım 2018

  0

Kartepe’ye Kültür Merkezi Yapılıyor

Kültür Merkezi için ilk adım atılıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Uzuntarla’ da inşa edilecek olan kültür merkezi için ihale düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Uzuntarla’da kültür merkezi inşa etmeye hazırlanıyor. Merkezinin içinde muhtarlık ofisi ve sağlık ocağını da bulunduracak çok amaçlı bir yapı olacak. Kültür merkezi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılacak. Kültür merkezi bünyesinde konferans, kongre, düğün gibi organizasyonlarını gerçekleştirmelerine imkan verecek. Yapı, KOMEK sınıflarıyla da çeşitli kurslara ev sahipliği yapacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi merkezin yapımını üstlenecek firmayı belirlemek için ihale düzenledi. İhale salonunda yapılan oturuma 5 firma teklif sundu. En düşük teklifi 3 milyon 895 bin TL ile Şahin Sevim verirken en yüksek teklif 6 milyon 100 bin TL ile Avşarlıgil İnşaat’tan geldi. Uzuntarla İbrikdere Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilecek olan kültür merkezi 319 ada-1 parsel üzerinde inşa edilecek. Kültür merkezi toplam bin 490 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Merkez tek katlı olarak inşa edilecek. Yapı bünyesinde 350 metrekare KOMEK birimi, 300 metrekare sağlık ocağı birimi ve 840 metrekare kültür merkezi bölümü bulunacak. 

Yapının kültür merkezi bölümünde 540 metrekarelik çok amaçlı salon, gelin odası, kulisler yer alacak. KOMEK bölümünde spor salonu, derslikler ve muhtarlık birimleri oluşturulacak. sağlık ocağı bölümünde ise doktor odaları, muayene odaları, aşı odası, bebek bakım odası, mescit bulunacak. Bina çevresi yaklaşık 3 bin 700 metrekare olup otopark ve yeşil alan düzenlemeleri yapılacak.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM