Görüş ve Öneriler

Kendi iş yerini açan genç girişimciye ziyaret

Emre DUMAN / Güncel - 02 Ekim 2018

  0

Kendi iş yerini açan genç girişimciye ziyaret

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi’nin örnek projelerinden Genç Girişimciler Merkezi sayesinde kendi iş yerini açan genç girişimciyi ziyaret etti.Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Akın Karpuz, Genç Girişimciler Merkez’inde aldığı eğitim sayesinde yazılım ve tasarım üzerine kendi firmasını kurdu. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi’nin örnek projelerinden yararlanarak kendi iş yerini açan genç girişimciyi ziyaret ederek kendisini tebrik etti. Üç personeli ile yurt içi ve yurt dışı çalışmalarını sürdüren genç girişimci Akın Karpuz’u iş yerinde incelemelerde bulunan eden Başkan Doğan, “İzmit Belediyesi olarak Genç Girişimciler Merkezi’ni hayata geçirirken amacımız girişimcileri desteklemek, dünya çapında markalar oluşturabilecek cevherleri keşfetmekti. Yaklaşık dört yıl önce hayata geçirdiğimiz proje ile genç, pırıl pırıl, dinamik arkadaşlarımıza ofis imkânı ve şirketlerinin diğer ihtiyaçlarını sağladık. Arkadaşlarımıza eğitimler verdik ve diğer alanlarda da destek olduk. Her biri bu imkanları en güzel şekilde değerlendirerek kendi işlerini kurdu, işyeri olanlarda işlerini daha da geliştirdi. Ektiğimiz tohumlar meyve vermeye başladı” dedi.

“Genç arkadaşlarımızdan çok daha ileriye gitmelerini ve Türkiye markaları olmalarını istiyoruz” diyen Doğan, “Bu yaşta İzmit’te iş kurup bu işlere başladıysak, bunu bir süre sonra Türkiye, Avrupa ve dünya çapına ulaştırabiliriz. Bu güç ve ufuk gençlerimizde var, buna inanıyoruz. Biz, gençlerimizin arkasındayız. İzmit Belediyesi genç dostu ve girişimci dostu bir belediye. Sizlerle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Firma ve çalışmaları ile ilgili Başkan Doğan’a bilgi veren Akın Karpuz, “Üniversiteyi bitirdikten sonra İzmit Belediyesi tarafından biz gençler için açılan bir merkez olduğunu öğrendik. Hemen başvurarak eğitimlere başladık. Girişimcilik yolunda maddi ve manevi her türlü desteğin sağlandığı bu merkez sayesinde kendi işimizi kurduk. Bizlere bu imkanı sağlayan genç dostu belediye başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM