Görüş ve Öneriler

Kerpe’ye mi gitsek? Uzaya mı? Karar veremedik…

Hakkı TAŞDEMİR / Teknoloji - 16 Temmuz 2018

  0

Kerpe’ye mi gitsek? Uzaya mı? Karar veremedik…

2018 yazını Kerpe’de geçirirsiniz de 2019 için biraz kafanız karışabilir. Çünkü seyahat rotalarına bir yenisi daha ekleniyor ve bu rota çok farklı.


Uzay yolculuğu ve uzay turizmi son zamanlarda sıkça duyduğumuz söylemlerden biri haline gelmeye başladı. Bu yönde yatırım yapan şirketlerin sayısı ve gelişimleri arttıkça bu hayalin artık çok da uzak olmadığını söyleyebiliriz. Mesela Blue Origin şirketi 200 ila 300 bin dolar civarında bir tutara sizi bir uzay turisti yapabilir.

Online alışveriş devi Amazon’un sahibi Jeff Bezons’a ait Blue Origin şirketi New Shepard adlı uzay gemisiyle uzay turizmine hazırlanıyor.

6 kişi kapasitesi olan geminin 2019 yılında yerden 100 km yükseklikte yörünge altı bir uzay turu yapması planlanıyor.

Bu tura katılmak isteyen “uzay turistleri” yaklaşık 300 bin dolar ödeyecek. Yani Türk Lirası olarak yaklaşık 1 buçuk milyon.

Şayet planlandığı gibi bu tur gerçekleşirse tüm dünya 2019 yılı tatili için yeni bir turistik rota kazanmış olacak.

Evet, hepimizin uzaya bir merakı var ve biliyoruz Kerpe özellikle hafta sonları gerçekten çok kalabalık oluyor ama maliyeti göz önünde bulunduracak olursak Kerpe bizim hala çok cazip bir seçenek :)

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM