Görüş ve Öneriler

Kocaeli Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ne yoğun ilgi

Burcu BAŞKIR / Güncel - 07 Haziran 2018

  0

Kocaeli Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ne yoğun ilgiRamazan ayı etkinlikleri kapsamında Kocaeli Bilim Merkezi ve SEKA Kağıt Müzesi İzmit’te bulunan bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikler, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 


Kocaeli Bilim Merkezi ve SEKA Kağıt Müzesi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kocaeli’nde bulunan bir alışveriş merkezinin ev sahipliğinde, ziyaretçileri ile buluşuyor. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan etkinlikte ziyaretçiler, insansı robot sergileri ve uygulamaları, 3D yazıcılar, yap-boz drone ürünleri, el yapımı kağıt atölyesi, ahşap atölyesi ürün sergisi ve bilim şovları ile 2 gün boyunca keyifli vakit geçirdiler. Çocuklar, atölye ve uygulamalarla hem eğlendi hem de yeni şeyler öğrendi. 


Etkinlikte SEKA Kağıt Müzesi’nde her hafta sonu devam eden kağıt sanatları ve ahşap atölyelerinde öğrencilerin yaptığı ürünler de sergilendi. Kocaeli Bilim Merkezi Sanayi 4.0 Laboratuvarında uygulamalı olarak yapılan insansı robot sergisine ise özellikle minik ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Akşam saatlerine kadar devam eden etkinlikler, büyük sahnede yapılan bilim şovları ile tamamlandı. 
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM