Görüş ve Öneriler

Kocaeli’ nin Yeni Balık Pazarı Tanıtımına Başlandı

kocaeliburada.com / Güncel - 31 Ekim 2018

  0

Kocaeli’ nin Yeni Balık Pazarı Tanıtımına Başlandı


 İzmit kent merkezinde bulunan balık pazarının taşındığı sahildeki Balıkhan Balık Pazarı, yapılan balık ikramıyla tanıtıldı. 

Yıllardır İzmit’te Halkevi olarak bilinen bölgede hizmet veren balık pazarı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları tamamlanan İzmit sahilindeki Balıkhan Balık Pazarı’na taşındı. Eylül ayında yeni yerine taşınan balık pazarının tanıtımı düzenlenen programla yapıldı. Balıkhan’ın önünde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ile çok sayıda balıkçı ve vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yeni balık pazarının kente prestij kattığını ifade etti. 

Yeni balık pazarının hem vatandaşlara hem de müşterilere kolaylıklar sağlayacağını belirten Karaosmanoğlu, “Balık pazarımız eski yerinde hem eskimiş hem de problemleri olan bir yerdi. Yeşil alan üzerinde olan bir yerdi ama şehrin içinde kalmış, sıkışmış bir durumdaydı. Bunu esnafımızla birlikte kararlaştırıp nefis bir yere getirdik. Ulaşımı da kolay. Burada inanıyorum ki müşteri talebi de artacak. Ulaşımı daha kolay olacak. Burada otoparkımız var. Aracını park edip 15-20 dakikada alışverişini yapabilir. Bunlar çok kısa sürede gerçekleşebilir. Balık pazarı, yukarıda sıkışık bir durumdaydı, trafik de sıkışıktı. Burada esnaf kardeşlerimiz çok güzel bir şekilde hizmetlerini yapacaklar. İnşallah helalinden para da kazanacaklar” diye konuştu.

Tanıtım programı, vatandaşlara yapılan balık ikramının ardından balıkçıların Başkan Karaosmanoğlu’na hediye takdim etmesi ile sona erdi. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM