Görüş ve Öneriler

Kocaeli’de su kayağı keyfini doyasıya yaşayacağınız iki adres; Gölkay ve Sukay

Emre DUMAN / Güncel - 06 Ağustos 2018

  0

Kocaeli’de su kayağı keyfini doyasıya yaşayacağınız iki adres; Gölkay ve Sukay

Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi, su üzerinde kayak ve şov yapmanın en eğlenceli hali Wake Board için Kocaeli’de Gölkay ve Sukay hizmetinizde.Kocaeli sınırları içinde yer alan Sukay, Kartepe ilçesinde Sapanca gölü üzerine kurulu halatlı su kayağı tesisi yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekiyor. Kocaeli’deki bir diğer halatlı su kayağı tesisi ise Gölkay. Bıçkın dere önüne set çekilerek oluşturulan yapay gölde halatlı su kayağı yapabileceğiniz Gölkay, Kandıra yolu üzerinde İzmit merkeze 10 dakikalık mesafede


Ülkemizde ve yurt dışında popüleritesi giderek artan wake board için ihtiyacınız olan tüm ekipmanlar tesisler tarafından sağlanarak herhangi bir hazırlık yapmadan halatlı su kayağını deneyimlemenize imkân tanınıyor.


Durgun sular üzerine kurulan tesislerde, suya sabitlenen direklere bağlı çelik halatlar üzerindeki makaralarla su üstünde sörf yapmanın zevkine varıyorsunuz. Kocaeli’de bu alanda kurulu iki tesis yabancı turistlerin ilgisini çekiyor, hatta uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.


Kandıra yolu üzerinde yer alan Gölkay’da su kayağının yanında gölün çevresinde yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş parkuru, bisikletinizle sporunu yapabilmeniz için bisiklet yolu ve gölün kenarında çayınızı yudumlayabileceğiniz doğal alanlar bulunuyor.

Kartepe’de Sapanca gölünün üzerine kurulu Sukay’da ise yine su kayağını deneyimleyebilir, deniz bisikletinin keyfini çıkarabilir ve temiz doğasıyla Sapanca gölünde güneşi batırabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM