Görüş ve Öneriler

KOCAELİ’DE YENİ BİR GÜZELLİK MARKASI DOĞUYOR..! KARŞINIZDA; BEAUTY BY SELENCE

Damla GÜNDÜZ CANBULAT  

Genel Yayın Yönetmeni

Kimdir?


Temmuz 2018

  0

KOCAELİ’DE YENİ BİR GÜZELLİK MARKASI DOĞUYOR..! KARŞINIZDA; BEAUTY BY SELENCE


Zaman geçtikçe, güzellik algısı ve güzel olmaya dair yapılması gerekenler gelişiyor, değişiyor…

Artık gündemde; kaşlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmeleri için uygulanan kaş vitamini, yine aynı şekilde saç ve kirpikler için vitamin uygulamaları, microblading (üç boyutlu kaş şekillendirme) gibi uygulamalar var… Diyeceğim o ki; saymakla bitmeyen bir bakım ritüeline, elimiz mecbur biçimde girmiş bulunuyoruz. Tam da bu aşamada, elbette en çok göz önünde olan, yüz bölgemizi güvenli ellere teslim etmek durumundayız.  


Kocaeli’de henüz yeni bir oluşum olsa da, ilerleyen zamanlarda başarılarını ve adını sıkça duyacağımız bir marka hayata geçiyor. “Beauty By Selence” Selen Yalçınöz’ün kurduğu, hizmetleri oldukça geniş yelpazeye sahip bir güzellik markası. 

Selen hanım öncelikle yeni oluşumunuz hayırlı olsun. Bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

1985 İzmit doğumluyum. Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümü mezunuyum. Elbette, her kadın gibi güzel ve bakımlı olmaya ezelden beridir ilgim var... Fakat asıl ilgim, her zaman bu sektörün içinde olmak üzerineydi…Zaman içerisinde, alanında uzman, çokça güzellik uzmanını ve işlerini takip ederek, konu ile ilgili bir dolu bilgi edindim. Ve sonrasında artık bu işin merkezinde olmaya karar vererek, önceliğimi hizmet vereceğim alanlarda eğitim almak yönünde kullandım. Türkiye’de gerçekten işinin ehli olan eğitmenlerden eğitimler aldım, buradan da kendilerine saygılarımı sunuyorum… Almış olduğum eğitimler sonucu bu sektöre donanımlı biçimde adım attım, fakat daha da donanımlı olmak adına eğitimlerime hala devam ediyorum. Güzellik sektörü, ucu bucağı olmayan bir konu ve ben bu sektörün daha birçok dalında uzmanlaşmayı hedefliyorum. Hedefe ulaşmak için de bilirsiniz ki; eğitim şart. 

Yüzümüze anlam katan en önemli unsurlardan biri; “kaş yapısı” olsa gerek… Hangi yüz tipine, ne tür kaş yapıları daha uygundur?

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, kaşlar yüz ifadesinin en önemli unsurudur. Moda veya güzellik trendlerine uyum sağlamaya çalıştığımız gibi, değişen kaş modası, kaş şeklimizi zaman içerisinde değiştiriyor. Geçmiş yıllarda, ince kaşlar revaçta iken günümüzde doğal ve daha gür kaşlar moda ve tercih sebebi haline geldi. Aslında şöyle bir düşünürsek, kaş şeklinin bir modası yok, tamamen kişinin yüz tipine göre, uygun kaş biçimleri tercih etmeyi öneririm. 

Eğer “kare” yüz hatlarına sahipseniz, hafifçe yuvarlak hatlarla şekillenmiş bir kaş, yüz şekliniz için daha uygun olacaktır. Daha “yuvarlak” yüz hatlarına sahipseniz, yukarı doğru kavislenen kaşlar gözleriniz ve yüzünüzle daha çok uyum sağlayacak ve yüzünüzün daha ince/uzun görünmesini sağlayacaktır. 

İnce/uzun yüzler için, düz ve kavissiz kaşlar uygun olacaktır. Fakat bu uygulamayı yaparken ve ya uygulatırken, kaş hatlarının çerçeve ile çevrilmiş gibi olmamasına özen gösterilmeli böylece daha doğal bir sonuca varılabilir. 

Kalp şeklindeki yüzler, kaşlarını mutlaka düzgün bir biçimde aldırmalı ve hoş bir açısı olmalıdır. Oval yüzler, şekil olarak daha orantılı oldukları için, klasik ve doğal görünümlü kaşlar bu yüz tipi için idealdir. 


Bize, “Beauty by Selence” markası altında verdiğiniz hizmetlerden biraz bahseder misiniz?

Aslında biraz kapsamlı çalışıyorum. Microblading dışında kalıcı makyaj hizmeti de veriyorum. Yani; dipliner, eyeliner, dudak renklendirme (biz buna dudak gençleştirme de diyoruz), bunun yanında kirpik lifting gibi işlemler de verdiğim hizmetler arasında bulunuyor. Özelikle yaz aylarında denize, havuza gittiğimizde her daim bakımlı görünmek istiyoruz. Bu gibi durumlar için; dipliner ve kirpik lifting özellikle en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Ve elbette yine tercih edilen uygulamalar arasında son günlerde çok merak edilen kaş vitamini uygulaması bulunmakta. 


Vitamin dediğimizde, aklımıza hep “fayda” gelir. Bu bağlamda “kaş vitamini” de kaşlarımız için faydalı bir uygulama diyebiliriz. Peki nedir bu kaş vitamini..? Ne gibi faydaları var..?

Kaşlar da, tıpkı saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar, yanlış kozmetik ürün seçimi ya da bazen sadece genetik yatkınlık sebebiyle zamanla güçsüz hale gelebilir, seyrelerek dökülebilir. Kaş vitamini, kaş tüylerinin diplerini vitaminlerle besleyerek güçlenmelerini ve dökülen yerlerde yeniden çıkmalarını sağlayan bir serum uygulamasıdır. Kaş vitamini uygulamalarında, kaç seans sonrası kaşlarımızda gerçekten köklü bir değişime şahit oluruz..?

Vitamin uygulamasında, normalde 5-8 seans arası gerçekten istediğimiz sonucu alıyoruz. Fakat herkesin yapısı bir olmadığından bu süre değişebiliyor. Ama 2. seansta bile etkisini gördüğümüz üyelerimiz var. Uygulamaya ilk iki seans 1’er hafta arayla, sonrasında 15-20 günde bir ihtiyaca göre devam ediyoruz. Yani 1 ay içinde tüm değişimleri görüyoruz diyebilirim. Kaş vitamini uygulamasını yaptık, sonuçlar mükemmel… Ya sonrası..? Daha sonra uygulamamız gereken rutin bir bakım takvimi var mıdır?

Tabi ki… Kaşlarımızın toparlanması ve güçlü bir görünüme kavuşması için o kadar emek ve zaman harcıyoruz. Örneğin; kesinlikle kaş kalemi kullanmamalıyız, çünkü kaş kalemi kullanımı, kaş diplerinizde zedelenmeye sebep olurken, zamanla kaşlarınızda dökülmeler gözlemlenir. Birde kesinlikle düzgün ve bilinçli kaş alımı yapılması kaşlarınızın sağlığı için önemlidir.


Alanınız ile ilgili ilerleyen dönemlerdeki hedefleriniz nelerdir..?

Şöyle ki; bu sektörde değişim ve gelişim çok fazla, her an yeni bir güzellik uygulaması gündeme gelebiliyor. Şu an, hali hazırda merkezde bir kuaför salonunda hizmet vermekteyim. İlerleyen dönemlerde, eğitimini aldığım işim ile ilgili çok daha profesyonel adımlar atmayı hedefliyorum. İlk adımlarımdan biri, elbette tüm detaylarını özenle hazırlayacağım, ekip ve ekipmanlarımı eksiksiz sunabileceğim, kendi güzellik stüdyomu kurmak olacaktır. Hedeflediğim şey ile ilgili asla geri adım atmak gibi bir huyum olmadığından, çok yakında sizleri stüdyoma da davet edeceğimden emin olabilirsiniz. 

Ve son olarak, bu sıcak sohbet için Kocaeli Burada ekibine çok teşekkür ederim. BEAUTY BY SELENCE

Detaylı bilgi ve randevu için;

Tel: 0555 560 54 51

İnstagram: beauty_by_selence  

Adres: Çağlar&Yaşar Kuaför

İnönü cad. Ünsal pasajı No:138 İzmit


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM