Görüş ve Öneriler

Mars’ta inşa edilecek konutlar böyle olacak

Hakkı TAŞDEMİR / Teknoloji - 01 Ağustos 2018

  0

Mars’ta inşa edilecek konutlar böyle olacakAmerikan Uzay Havacılık Dairesi NASA, Mars’ta kurulacak kolonilerin yaşam alanları için düzenlediği yarışma sonunda tasarımları paylaştı. Yarışmayı Arkansas eyaletinden katılan ekip kazandı.

Projeye göre Mars’ta inşa edilecek malzemeler robotlar aracılığıyla Mars’ta bulunacak ve evlerin inşası 3D yazıcılarla gerçekleştirilecek.

Modül şeklince tasarlanan bu yapılar istenildiğinde istenildiği kadar genişletiliyor ve barınma kapasitesi artırılabiliyor.

NASA düzenlediği yarışmada ilk 5’e giren yarışmacılara 20’şer bin dolar ödül verilirken bu projedeki yapı tasarımları da NASA’nın internet sayfasında tanıtıldı.

NASA uzmanları, Mars’taki ilk koloniler için tasarlanan projeler sayesinde, insanlığın dış uzaya açılması ve yeni gezegenlerin kolonileştirmesinin çok uzak bir hayal olmaktan çıkacağı fikrini paylaşıyor.


NASA'nın düzenlediği yarışmada ilk 5 tasarım:

1


2


3


4


5

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM