Görüş ve Öneriler

Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nde asansör çalışması sürüyor

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 30 Haziran 2018

  0

Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nde asansör çalışması sürüyor


KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 Karayolu İzmit mevkiinde bulunan Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nde başlatılan asansör yapım çalışması devam ediyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, D-100 Karayolu İzmit mevkiinde üzerindeki yaya köprülerinden yaya ulaşımını daha verimli hale getirmek için çalışma yapıyor. D-100 güzergahında toplu taşıma araçlarından inen vatandaşların yaya köprülerine rahat çıkabilmeleri için asansör ve yürüyen merdiven uygulaması yapılıyor. Çalışma tamamlandığında D-100’den yaya köprülerine asansör ve yürüyen merdivenlerle ulaşım sağlanacak.

Sahil bölgesi ile şehir merkezini birbirine bağlayan yaya köprüleri çalışma ile birlikte sahil bölgesi, D-100 ve şehir merkezi tarafı olmak üzere üç kısımdan yaya ulaşımına imkan verecek. Çalışma kapsamında Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nde asansör ve merdiven çalışması gerçekleştiriliyor. Asansörün taşıyıcı ayakları yapılırken merdiven imalatları da devam diyor. Köprüde ayrıca yürüyen merdiven çalışması da yapılacak.


D-100 İstanbul-Ankara istikametinde Mimar Sinan Yaya Köprüsü’nün orta ayakları arasından geçecek sığınma cebi ve durak güzergahından Mimar Sinan Yaya Köprüsü’ne çıkış olacak. Orta ayağın kenarında oluşturulan ilave yürüyen merdiven ve asansör ile toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar köprüyü kullanabilecekler.

Mimar Sinan Yaya Köprüsü’ne yürüyen merdiven ve bir asansör ve merdiven yapılırken, Adnan Menderes Yaya Köprüsü’nün güney orta yaya merdiveninin yanına bir asansör ilave edilecek. Aynı şekilde Turgut Özal Yaya Köprüsü’nde de asansör uygulaması yapılacak. Çalışma kapsamında ayrıca Turgut Özal Yaya Köprüsü’nün yürüyen merdivenlerinde bakım çalışması gerçekleştirilecek. Yaya köprüleri yeni uygulamalarla daha da işlevsel hale gelecek. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM