Görüş ve Öneriler

Mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Tuna Merve Nur POLAT / Ev Dekorasyon - 31 Ağustos 2018

  0

Mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Eviniz ruhunuzu yansıtır. Mobilya seçimi birçok kişinin korkulu rüyası oluyor. Dinlenmeli ruhunuz yenilenmeli. Tam size uygun mobilya istiyorsanız püf noktaları sizler için derledik.Kötü bir mobilya sebep olduğu adele, sırt, bel ve ayak ağrılarının yanı sıra psikolojik olarakta kişiyi rahatsız huzursuz eder. Kullanışlılık, sağlamlık ve ömürlük gibi unsurlara da dikkat edilmeli. Aldığınız eşyaları sonradan tamir ettirme masrafı olmamalıdır. Bütçenize göre maksimum kalite, rahatlık, ömürlülük ve tasarım bakmalısınız.


Takoz ve yay sistemi önemli bir unsurdur. Koltuğun çöküp çökmeyeceğini kalitesini ölçebilirsiniz. Takoz ve yay sistemi koltuğun oturma alanında bulunur ve ne kadar kaliteli olduğunu anlarsınız. 

İşlevsellik mobilyada olmazsa olmazlardır. Sizin rahatınızı ve yer tasarrufu sağlıyor olmalısınız.

Makas sistemi önemli unsurlardan biridir. Satın almadan önce koltuğu üç – dört defa açıp kaparsanız ne kadar sağlam olduğunu anlarsınız.


Piyasa araştırması yapmalısınız. Katalog, firma gezintisi ve kullanıcı yorumlarına bakabilir fikir edinebilirsiniz. Bütçenizi belirleyip bütçe dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.Piyasa araştırmanızı da ona göre yapmalısınız.

Boğuk, karmaşık ve hantal mobilyadan kaçının. Rahat, konforlu, dinlendirici mobilyalara yönelin. Eviniz ruhunuzu yansıtır. Evinizde dinlenin keyif alın. Sizi ifade eden size göre mobilyalar tercih edin. İhtiyacınıza göre mobilya seçmeye özen gösterin bir koltuğa ihtiyacınız var koltuk takımı değil elinizde olan mobilyaya göre bir koltuk alın.Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM