Görüş ve Öneriler

Nezaket ve Görgü Kuralları Oyunu, Eğlendirerek Öğretecek

kocaeliburada.com / Güncel - 06 Kasım 2018

  0

Nezaket ve Görgü Kuralları Oyunu, Eğlendirerek Öğretecek

“Toplu Taşımada Nezaket ve Görgü Kuralları’’ konulu öğretici tiyatro oyunu, Kocaeli genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri için sahnelenmeye başladı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımadaki sorunların en aza indirilmesi için ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ‘Saygı Sizden, Sevgi Bizden’ temalı öğretici ve eğlendirici bir tiyatro oyunu başlattı. 'Toplu Taşımada Nezaket ve Görgü Kuralları’ konusuyla sahnelenen tiyatro oyununda öğrenciler, toplu taşımada nasıl davranılması gerektiği konusunda bilinçleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı ile Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan eğitimlerde, tiyatro ile öğrencilere, toplu taşımada nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi veriliyor.

Tiyatro gösterimi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesince, Kocaeli’ ndeki 12 ilçede salon şartları uygun olan 19 okul belirlendi. Toplamda 5 bin öğrenciye ulaşması planlanan tiyatro oyunu, belirlenen okullarda sahnelenmeye başlandı. Toplamda 50 dakika olan ve 9 bölümden oluşan tiyatro oyununda, “Toplu Taşımada Nezaket ve Görgü Kuralları” konusu; öğretici bilgiler verilerek öğrencilere aktarılıyor.
Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM