Görüş ve Öneriler

Öğrenciler, gönüllü olarak 100 kilogram plastik atık topladı

Hakkı TAŞDEMİR / Güncel - 30 Haziran 2018

  0

Öğrenciler, gönüllü olarak 100 kilogram plastik atık topladı


KOCAELİ (İHA) - Kocaeli’nin İzmit ilçesinde gönüllü olarak atık plastik toplayan öğrenciler, topladıkları 100 kilogram plastik atığı İzmit Belediyesi ekiplerine teslim ettiler.

İzmit’te öğrenciler topladıkları 100 kilogram plastik atığını İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim ettiler. Plastik atıkların doğaya atıldığında asırlarca yok olmadığını, toprağı, suyu ve havayı kirlettiğine dikkat çeken İzmit Belediyesi yetkilileri, “Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük destek verdiği Türkiye’ye örnek çevre projeleri yapıyoruz. Plastik atıkların kaynağından ayrı şekilde toplanması da bu projelerden biri. Lisesi öğrencileri de bizim bu çalışmalarımızı bildikleri için topladıkları kilolarca plastik kapak ve atığı bize getirdi” dediler. 

Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM