Görüş ve Öneriler

Öğrenme Şenliğinde, Genç Mucitler Hünerlerini Sergiledi.

kocaeliburada.com / Güncel - 31 Ekim 2018

  0

Öğrenme Şenliğinde, Genç Mucitler Hünerlerini Sergiledi.

İzmit Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğrenme Şenliğinde, genç mucitler hünerlerini sergiledi.


Belsa önünde gerçekleşen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Renkli görüntülere sahne olan öğrenme şenliğinde kurulan stantlarda okullar, Halk Eğitim Müdürlüğü, İZMEK kursiyerlerinin birbirinden ilginç eserleri sergilendi.

İZMEK kurslarının halk üniversitesi gibi faaliyet gösterdiğini anlatan Doğan, “Geçen yıl 25 bin civarında öğrencimiz vardı. Okullarımıza da asli görevimiz olmamasına rağmen her türlü desteği veriyoruz. Okul hizmet masasını ilk biz kurduk. 5 yıldır sadece okulların ufak tefek tamirlerine destek veriyoruz. Çünkü okullarımızda çocuklarımız var, ülkemizin geleceği var. Bugünkü bu etkinlik her yaşta, her an öğrenmeye teşvik eden bir etkinliktir. Bununla ilgili hükümetimiz bir genel müdürlük kurdu. Daha çok okumalı, öğrenmeli, araştırmalı ve daha çok düşünmeliyiz. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümüne rastlayan bugünlerde, eğer dünyanın en büyük havaalanını yapabiliyorsak, insansız hava araçlarını yapabiliyorsak ve buna benzer birçok şeyi becerebiliyorsak yarınlarda çok daha iyilerini yapacağız. Genlerimizde ve inancımızdaki okuma ve öğrenmeyle ilgili o güzel güçlerden faydalanacağız. Yarınlarımız daha çağdaş, daha bilen, daha okuyan, daha bilinçli ve tabi ki daha güçlü bir Türkiye ve daha emin adımlarla geleceğe yürüyen bir Türkiye olacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından stantları gezen Başkan Doğan, öğrencilerle yakından ilgilendi. Sergide genç mucitler tarafından hazırlanan projeler ilgi gördü. 


Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM