Görüş ve Öneriler

ÖYLEYSE, BİRAZ DA KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM..!

Selen YALÇINÖZ  

Beauty by Selence - Kurucu

Kimdir?


Ağustos 2018

  0

ÖYLEYSE, BİRAZ DA KENDİMİZE ZAMAN AYIRALIM..!


Bazen zamansızlıktan, iş yoğunluğundan, koşuşturmadan, bazen de tamamen tembellikten güzelliğimize ve bakımımıza her zaman olması gereken ilgiyi gösteremiyoruz.

Bulunduğunuz lokasyonun suyu, havası bile cildimize, saçımıza, doğal güzellik anlayışımıza etki ederken, belki çok dökülen saçlarınız canınızı sıkıyor, belki de sık kırılan tırnaklarınız… Hatta bu nemli yaz aylarında cildinizde hiç hesaba katmadığınız akneler belirmiş bile olabilir. Ara ara aynaya bakıp hepimiz “bu günlerde kendimi hiç güzel hissetmiyorum” deriz… Bu serzenişleri çok iyi bilen olarak, sizlere küçük tüyolar vermek için Kocaeli Burada’nın bir köşesini de ben kaptım. Umarım, aldığım eğitimlerden ve sıkı takip ettiğim işin ustalarından gelen ilhamla, sizlere küçük de olsa faydalarım dokunur.

Şimdi güzellik için mola verme vakti . Bu yazıda sizlere küçük ama önemli noktaları olan cilt bakımı tüyoları vereceğim; 

Cilt sağlığını korumak ve erken yaşlanmayı önlemek için 20 yaş üstü her kadının cilt bakımını ihmal etmemesi gerekiyor.

Peki cilt bakımı nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir?

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren her kadının temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Sağlıklı bir cilt bakımı, yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt veya tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Bakımlı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler:

• Özellikle yaz aylarında kozmetik kullanımını azaltın

• Günde 2 litre su içilmelidir.

• Düzenli cilt bakımı yaptırılmalıdır.

• Sigara içmekten kaçınılmalıdır.

• Aşırı güneşlenmemek gerekir.

• Makyaj çıkarmadan yatılmamalıdır.

• Cilt aksatılmadan her gün nemlendirilmelidir. 

• Her hafta bir defa peeling yapılmalıdır.

• 15 günde bir maske uygulanmalıdır.

• Sivilce ve siyah noktalar bilinçsizce sıkılmamalıdır.

• Cilt tipine uygun bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Bir ufak bilgi:

Çilek; alfa-hidroksilik asit açısından zengin yapısı sayesinde, ciltteki ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olur. ayrıca çilek; kolajen üretimini destekleyip erken yaşlanmayı önler, çilekte bulunan omega-3 yağ asitler, cilt tonunu açar ve lekeleri giderir.


Efsanevi çilek maskesi;

5 adet çileği 1 tatlı kaşığı esmer şekerle karıştırın, bu karışımı yüzünüze sürüp 10-15 dakika bekletip yıkayın. Aralıklı uygulayacağınız bu mükemmel maske ile cildinizdeki olumlu değişimi görmeniz çok zaman almayacaktır.


- Güzel bak kendine, çünkü öncelikle "sen" önemlisin -

Selen.Yorumlar

  1. Yapılmış herhangi bir yorum bulunmamaktadır..

BİZ KİMİZ?

Kısaca Kocaeli'yi anlama ve daha kaliteli yaşama rehberi diyebiliriz. Gün içerisinde iş hayatında ve sosyal hayatta neler olup bittiğinden haberdar olmaktan tutun, Kocaeli'nin pek bilinmeyen değerlerini, mekanlarını ve kültürünü insanlara tanıtmaya kadar, hatta hafta sonunu burada nasıl keyifle geçirebilirsiniz gibi şehirle alakalı tüyolar veren bir şehir portalı olmayı amaçlıyoruz..

İLETİŞİM